Logowanie

Odwołanie od decyzji odmawiającej prawa do emerytury na zasadach ogólnych

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Świadczenie przedemerytalne a wysokość emerytury

  Do celów świadczenia przedemerytalnego ZUS wyliczył mi emeryturę na dzień 13.04.2002. Do przejścia na emeryturę w tym dniu nie spełniam kryterium wieku (jestem kobietą w wieku 52 lata). Czy w momencie przejścia na emeryturę wcześniejszą w wieku lat 55 lub właściwą w wieku 60 lat, jeśli w międzyczasie zawieszę świadczenie ze względu na podjęcie pracy, wysokość emerytury zostanie wyliczona ponownie, czy obecnie wyliczona wysokość będzie waloryzowana na zasadach ogólnych?

 • Odwołanie od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Boję się, że Zakład Ubezpieczeń społecznych nałoży na mnie opłatę dodatkową za niezapłacenie składki na ubezpieczenie społeczne. Czy od takiej decyzji przysługuje odwołanie?

 • Wznowienie postępowania na wniosek i z urzędu

  14.11.2005 r. złożyłem wniosek o wznowienie postępowania o zezwolenie na budowę m.in. z powodu pominięcia mnie jako strony w postępowaniu pierwotnym. 02.12.2005 r. Starosta wydał decyzję odmawiającą wznowienia postępowania z mojego wniosku. 21.12.2005 r. złożyłem odwołanie od decyzji odmawiającej wznowienia postępowania. 30.12.2005 r. (po otrzymaniu mojego odwołania) Starosta wznowił z urzędu postępowanie w sprawie tej samej decyzji zezwalającej na budowę ale w tym postępowaniu też pominął mnie jako stronę. 02.01.2006 r. Starosta przekazał do Wojewody moje odwołanie od jego decyzji odmawiającej wznowienia postępowania, które wznowił trzy dni wcześniej z urzędu. W całym tricku chodzi o to, aby nie dopuścić do mojego udziału w postępowaniu. Czy fakt, że Starosta wznowił z urzędu postępowanie, którego wznowienia na wniosek strony odmówił powoduje, że wniosek strony przestaje być podstawą do ewentualnego wznowienia postępowania z moim udziałem? Czy ten sam fakt nie powoduje uznania przez Starostę bezzasadności odmowy wszczęcia postępowania na wniosek strony? Czy istnieją prawne możliwości domagania się udziału na prawach strony lub uczestnika w postępowaniu wznowionym z urzędu, jeśli: 1) moje odwołanie zostanie oddalone, 2) moje odwołanie zostanie uwzględnione, a więc powinno być wznowione postępowanie na wniosek strony?

 • Upływ terminu do odwołania od decyzji ZUS

  Otrzymałam pismo z ZUS, w którym miałam na odwołanie 30 dni. Dotyczy ono zaległości płacenia składek, jednak ten termin zastał przekroczony. Czy jest możliwość przywrócenia terminu tak jak w sądzie?

 • Odwołanie od decyzji o przeniesieniu i zwolnieniu

  Czy na decyzję o przeniesieniu lub zwolnieniu funkcjonariusza Policji służy odwołanie?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane