Logowanie

Skarga o wznowienie postępowania przed sądem administracyjnym

Prawomocne orzeczenie nie zawsze oznacza, że sprawa jest definitywnie zakończona. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi przewiduje przypadki, w których możliwe jest podjęcie na nowo postępowania zakończonego prawomocnym orzeczeniem sądu. Żądanie zgłasza się poprzez wniesienie skargi o wznowienie postępowania.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Skarga o wznowienie w postępowaniu upadłościowym

  Planuję złożyć skargę o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem w zakresie zmiany postępowania upadłościowego z likwidacji na układ, którego byłem syndykiem. Kto jest stroną w tym postępowaniu?

 • Wznowienie i zawieszenie postępowania

  Mój dłużnik wniósł skargę o wznowienie postępowania zakończonego nakazem zapłaty. Sąd wznowił postępowanie i oddalił skargę. Od wyroku dłużnik wniósł apelację. W toku jej rozpoznania na zgodny wniosek stron Sąd zawiesił postępowanie. Po ponad roku sprawa została umorzona. Czy mimo umorzenia postępowania posiadany tytuł wykonawczy uprawnia mnie nadal do wszczęcia egzekucji sądowej lub innymi słowy czy umorzenie postępowania apelacyjnego ma jakikolwiek wpływ na prawomocność nakazu zapłaty?

 • Cele wznowienia postępowania, uregulowanego przepisami Kodeksu postępowania cywilnego

  Jakie są cele wznowienia postępowania, uregulowanego przepisami Kodeksu postępowania cywilnego?

 • Odmowa wznowienia postępowania

  Sąd apelacyjny nie uwzględnił skargi o wznowienie postępowania. Czy strona działająca bez adwokata może we własnym imieniu wnieść zażalenie do Sądu Najwyższego? Czy strona bez pośrednictwa adwokata może wnieść kasację do Sądu Najwyższego? Które przepisy KPC regulują powyższe sytuacje?

 • Termin wnoszenia skargi o wznowienie postępowania

  W jakim terminie wnoszona jest skarga o wznowienie postępowania cywilnego?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Kodeks postępowania karnego (rtf, 502 kB)

  Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz.U. 1997 Nr 89 poz. 555) zawiera przepisy, na podstawie których toczy się postępowanie w sprawach o przestępstwa (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego (rtf, 925 kB)

  Kodeks postępowania cywilnego określa nie tylko postępowanie przed sądem, ale także postępowanie egzekucyjne oraz polubowne (przed sądem arbitrażowym). Ten obszerny (...)

 • Wezwanie poręczyciela do zapłaty z weksla

  Wezwanie dłużnika czy poręczyciela z weksla jest stosowane przed skierowaniem sprawy do postępowania sądowego. Po wezwaniu dłużnik bądź poręczyciel mogą wykupić (...)

Tagi


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.