Logowanie

Sprzeciw od zarządzenia referendarza o pozostawieniu wniosku o przyznanie prawa pomocy bez rozpoznania

W postępowaniu przed sądami administracyjnymi szereg kompetencji przekazano do dyspozycji referendarzy sądowych. Kontrolę działalności referendarzy sprawuje Sąd poprzez rozpoznawanie sprzeciwów wnoszonych przez strony. Sprzeciw można wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia zaskarżanego zarządzenia lub postanowienia.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zaskarżenie nakazu wydanego przez referendarza

  W postępowaniu gospodarczym sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Orzeczenie zostało wydane przez referendarza sądowego. Czy w takim wypadku pozwany powinien złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, który nie podlega opłacie, czy może jednak należy złożyć skargę na orzeczenie referendarza?

 • Wpis sądowy od skargi na orzeczenie referendarza

  Wnoszę skargę na postanowienie referendarza w postępowaniu wieczystoksięgowym. Jaki wpis sądowy jest należny od takiej skargi?

 • Uprawnienia referendarza

  Czy referendarz sądowy ma prawo orzekać w sądzie i wydawać nakazy zapłaty? Na jakiej podstawie wykonuje swoje kompetencje? Czy dokument opatrzony pieczęcią urzędową jest ważny mimo nieczytelności podpisu, którym został opatrzony?

 • Braki wniosku o wszczęcie postępowania

  Złożyłem wniosek o warunki zabudowy. Po pewnym czasie zostałem wezwany pismem do uzupełnienia wniosku na podstawie art. 64 kpa, w ciągu 7 dni od daty doręczenia pisma z pouczeniem, że nieuzupełnienie wniosku w terminie 7 dni spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania. Wniosek został uzupełniony po terminie 7 dni od daty doręczenia (po 2 tygodniach) i w Urzędzie Gminy dowiedziałem się, że sprawa nie podlega dalszemu rozpatrzeniu, gdyż nie uzupełniłem wniosku w wyznaczonym terminie i w takim przypadku trzeba złożyć nowy wniosek w sprawie. Czy Urząd Gminy, w przypadku uzupełnienia braków po wyznaczonym terminie, może dalej prowadzić postępowanie w sprawie? czy jednak trzeba złożyć nowy wniosek w danej sprawie?

 • Sprzeciw od wyroku nakazowego w postępowaniu o wykroczenia

  Jakie wymogi powinien wypełniać sprzeciw od wyroku nakazowego w postępowaniu o wykroczenie?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.