Logowanie

VAT-8 - Deklaracja dla podatników VAT UE

Prezentujemy nowy wzór deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-8), opublikowany w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 września 2005 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (Dz. U. 2005 r., Nr 185, poz. 1545). Formularz ten jest przeznaczony do rozliczania się z podatku VAT przez podatników, o których mowa w art. 15 ustawy, innych niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni oraz osób prawnych niebędących podatnikami w rozumieniu ww. przepisu - zarejestrowanych jako podatnicy VAT UE dla celów dokonywania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wybór zwolnienia z VAT

  Według Państwa informacji pownieniem złożyć VAT-Z. Z biura rachunkowego otrzymałem zaś VAT-R. Która deklaracja jest zatem prawidłowa?

 • Najem lokalu mieszkalnego a deklaracja VAT

  Prowadzę działalność handlową, jestem podatnikiem VAT. Chciałabym wynająć lokal (dom prywatny) na cele mieszkalne lub cele użytkowe. Czy jeżeli wynajmę lokal na cele mieszkalne, muszę wykazywać sprzedaż w deklaracji VAT?

 • Podatek VAT

  Czy nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wykazana w deklaracji VAT-7 za miesiąc grudzień przechodzi na następny rok, tzn. może być rozliczona w styczniu następnego roku?

 • Zakup sprzętu - odliczenie VAT - sprzedaż sprzętu

  Spółka z o.o. kupiła maszynę do wypożyczania filmów dvd za 100 zł. Urząd Skarbowy zwrócił Spółce VAT za zakup maszyny. Spółka przez 2 lata prowadziła działalność, lecz ostatecznie trzeba było zaprzestać działalności. Maszyna została sprzedana, lecz za 1/10 wartości. Czy przy ewentualnej całkowitej likwidacji działalności trzeba będzie zwrócić odzyskany VAT (różnicę miedzy zwrotem VAT za zakup a VAT za sprzedaż maszyny)? Czy jest jakiś termin, który nakazuje zwrot różnicy VAT (przy braku sprzedaży opodatkowanej VAT; przy likwidacji spółki)?

 • Likwidacja oddziału firmy zagranicznej a zwrot VAT

  Oddział firmy zagranicznej jest w likwidacji i nie prowadzi już działalności (przychody = 0). Oddział nie miał środków trwałych, majątku. Spis z natury = 0. Mamy nadpłacony VAT (rozliczenie kwartalne). Na jakiej podstawie możemy odzyskać naliczony podatek VAT, gdy nie wykonujemy już czynności opodatkowanych? Urząd Skarbowy przesłał nam pismo, nakazując przeniesienie do rozliczenia na następny kwartał, ale nie będziemy już mieli sprzedaży opodatkowanej i wtedy nie będzie już firmy. Chcemy zakończyć sprawy do 30.06.2006 (likwidacja jest od 01.01.2007).

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.