Logowanie

Zażalenie na umorzenie postępowania przygotowawczego

Wszczęte postępowanie przygotowawcze może zostać umorzone. Umorzenie może oczywiście stać w sprzeczności z interesami pokrzywdzonego. Na postanowienie o umorzeniu postępowania przygotowawczego przysługuje pokrzywdzonemu zażalenie. Wnosi się je do sądu, który byłby właściwy do rozpoznania sprawy karnej. W niniejszym przykładzie postępowanie zostało umorzone z tego powodu, iż wg organów ścigania czyn popełniony przez podejrzanego nie stanowił przestępstwa. Pokrzywdzona zarzuca natomiast, iż organy ścigania, na skutek niepełnego postępowania dowodowego, błędnie ustaliły stan faktyczny.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu dochodzenia

  Czy można złożyć zażalenie na postanowienie o umorzeniu dochodzenia?

 • Zajęcie stanowiska po wniesieniu zażalenia

  Otrzymałem odpis pisma prokuratury okręgowej do sądu rejonowego o przesłaniu dokumentów wraz z wnioskiem Prokuratora Rejonowego o nieuwzględnienie mojego zażalenia na postanowienie o umorzeniu dochodzenia. Jestem stroną pokrzywdzoną. Czy na tym etapie postępowania mogę pismem do Sądu Rejonowego zająć swoje stanowisko w sprawie?

 • Termin na rozpatrzenie zażalenia

  Jaki termin obowiązuje sąd karny na rozpatrzenie zażalenia na postanowienie o umorzeniu, wydane przez Prokuraturę?

 • Umorzenie dochodzenia z powodu niewykrycia sprawców

  Czy mogę zaskarżyć umorzenie dochodzenia z powodu niewykrycia sprawców?

 • Braki formalne w zażaleniu na decyzję o umorzeniu

  Złożyłem zażalenie na decyzję o umorzeniu przez prokuratora dochodzenia w sprawie oszustwa na moją szkodę. W odpowiedzi prokurator wezwał mnie do uzupełnienia braków formalnych poprzez przekazanie dokumentu wskazującego, że jestem "osobą uprawniona do reprezentowania firmy "XXX" i złożenia środka odwoławczego (odpis zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub wyciąg z KRS)". Ponieważ jestem właścicielem firmy, wiec zapewne wystarczy, gdy prześlę wypis z EDG, w którym napisane to będzie? Niepokoi mnie jednak, czy w sformułowaniu "środek odwoławczy" nie kryje sie jakaś sztuczka. Czy mam ponownie przesłać pismo – zażalenie?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.