Logowanie

DN-1 - deklaracja na podatek od nieruchomości

Ministerstwo Finansów przygotowało na rok 2006 nowe wzory formularzy deklaracji na podatki: od nieruchomości, rolny i leśny - dostosowane do nowych zasad zaokrąglania podatku przyjętych w Ustawie z dnia 30 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw. nie są zatem obligatoryjne. Są to jedynie możliwe do wykorzystania wzory zeznań podatkowych. W przypadku podjęcia decyzji o przyjęciu na terenie gminy zamieszczonych poniżej wzorów, konieczne jest ich zatwierdzenie przez radę gminy w drodze uchwały i opublikowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zaprezentowane formularze wymagają uzupełnienia w szarych polach i dostosowania do potrzeb konkretnego urzędu. Poniżej prezentujemy taki przykład formularza DN-1 - deklaracji na podatek od nieruchomości.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Podatek od sprzedaży nieruchomości w działalności

  Wspólnicy Spółki Cywilnej (obaj po 50 % udziałów) prowadzą działalność gospodarczą m.in. kupna-sprzedaży i wynajmu nieruchomości (rozliczają się 19 % podatkiem liniowym); zakupują w ramach Spółki używaną nieruchomość w 2004 r. za kwotę 500.000 zł (200.000 zł grunt + 300.000 zł budynki) ujmując ją w środkach trwałych. Wynajmują w ramach Spółki Cywilnej część budynków. W lutym 2007 sprzedają całą nieruchomość za kwotę 1.200.000 zł (grunt 250.000 zł + budynki 950.000 zł). Łączna kwota odpisu amortyzacyjnego do dnia sprzedaży 40.000 zł. Poniesione przez sprzedających koszty: prowizja dla osoby pośredniczącej 5 % czyli 60.000 zł + koszty notarialne przy zakupie 15.000 zł (w tym podatek CC =5.000 zł) i 5.000 zł przy sprzedaży (podatek CC nabywca). Czy deklaracja, że część kwoty ze sprzedaży nieruchomości komercyjnej będzie przeznaczona w ciągu 2 lat na własne na cele mieszkalne spowoduje zmniejszenie zaliczki?

 • Deklarcja roczna PIT

  Na jakiej deklaracji rocznej według obowiązujących przepisów prawnych powinnien rozliczyć się podatnik, który ma zawieszoną działalność gospodarczą od 3 lat - na deklaracji przeznaczonej dla osób prowadzących działalność PIT-36, czy też dla nieprowadzących działalności PIT-37?

 • Podatek rolny a podatek od nieruchomości

  Prowadzimy z mężem gospodarstwo rolne. Trzy lata temu gmina z własnej inicjatywy przekwalifikowała należącą do nas działkę rolną na budowlaną. Na tej działce nadal prowadzimy działalność rolniczą. W tym roku gmina naliczyła za ten kawałek gruntu podatek od nieruchomości. Czy postąpiła słusznie? Jaki podatek (rolny, czy od nieruchomości) powinien płacić rolnik za wykorzystywane do produkcji rolnej grunty, które gmina z własnej inicjatywy przekwalifikowała na budowlane?

 • Zakup nieruchomości

  Zakupiłem nieruchomość w 2007 r. Ile muszę zapłacić podatku od zakupionej nieruchomości?

 • Podpisy na deklaracji

  Spółka z o.o. złożyła w urzędzie skarbowym deklarację CIT-8 za 2009. Na deklaracji tej widnieje tylko podpis prezesa zarządu /deklaracja była wysyłana mailem, miała wrócić do podpisu przez osobę sporządzającą deklarację przed wysłaniem, ale spółka o tym zapomniała i deklaracja od razu poszła do urzędu/. Czy taka deklaracja jest ważna, czy urząd może taką deklarację uznać za nie złożoną i nałożyć z tego tytułu karę?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

Tagi


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane