Logowanie

Pełnomocnictwo upoważniające do zawiązania spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być utworzona przez jedną albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Na podstawie art. 95 § 1 kc, z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych albo wynikających z właściwości czynności prawnej, można dokonać czynności prawnej przez przedstawiciela. W związku z tym przepisem i brakiem wyjątków przewidzianych w Kodeksie spółek handlowych, zawiązanie umowy spółki nie musi być dokonane osobiście przez wspólników. Mogą oni, bowiem, udzielić pełnomocnictwa w celu zawiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Z uwagi na fakt, iż umowa spółki z o.o. musi być zawarta w formie aktu notarialnego, udzielenie pełnomocnictwa (ale już nie przyjęcie) powinno nastąpić w tej samej formie. Pełnomocnictwo wygasa z chwilą dokonania czynności prawnej, dla której było wydane, tj. zawarcia umowy. Niniejszy dokument zawiera wzór pełnomocnictwa upoważniającego do zawiązania umowy spółki.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

  Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, gdzie firma ustanawia pełnomocnika do zarządzania i sprzedaży nieruchomości. Czy każde pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego jest zwolnione z opłaty skarbowej, czy dotyczy to tylko pełnomocnictwa upoważniającego do odbioru dokumentów?

 • Pełnomocnictwo

  Do czego upoważnia pełnomocnictwo?

 • Pełnomocnictwo do dokonania czynności

  Znajomy zaproponował mi abym w jego imieniu załatwiała wszystkie formalności związane z założeniem spółki z o.o. Jednym udziałowcem będzie obywatel Niemiec, drugim obywatel Polski. Siedzibą spółki ma być miasto w Polsce. Chciałabym się dowiedzieć czy ja jako osoba postronna może wykonać te wszystkie czynności związane z zawiązaniem spółki i następnie zgłoszenia do KRS. Czy pełnomocnictwo udzielone przez właścicieli spółki aby spełniało swoją rolę musi być potwierdzone przez notariusza?

 • Pełnomocnictwo do zawarcia umowy spółki z o.o.

  Mój brat chce, abym w jego imieniu zawarł umowę spółki z o.o.. Jakiego rodzaju pełnomocnictwa musi mi on udzielić, by umowa ta była ważna?

 • Ustanowienie pełnomocnika w spółce cywilnej

  W jaki sposób można obecnie ustanowić pełnomocnika spółki cywilnej? Poprzednio był on wpisywany do aktu ewidencji spółki, ale obecnie to nie spółka cywilna podlega ewidencji, a tylko jej wspólnicy.

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.