Logowanie

Pełnomocnictwo upoważniające do zawiązania spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być utworzona przez jedną albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Na podstawie art. 95 § 1 kc, z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych albo wynikających z właściwości czynności prawnej, można dokonać czynności prawnej przez przedstawiciela. W związku z tym przepisem i brakiem wyjątków przewidzianych w Kodeksie spółek handlowych, zawiązanie umowy spółki nie musi być dokonane osobiście przez wspólników. Mogą oni, bowiem, udzielić pełnomocnictwa w celu zawiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Z uwagi na fakt, iż umowa spółki z o.o. musi być zawarta w formie aktu notarialnego, udzielenie pełnomocnictwa (ale już nie przyjęcie) powinno nastąpić w tej samej formie. Pełnomocnictwo wygasa z chwilą dokonania czynności prawnej, dla której było wydane, tj. zawarcia umowy. Niniejszy dokument zawiera wzór pełnomocnictwa upoważniającego do zawiązania umowy spółki.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

  Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, gdzie firma ustanawia pełnomocnika do zarządzania i sprzedaży nieruchomości. Czy każde pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego jest zwolnione z opłaty skarbowej, czy dotyczy to tylko pełnomocnictwa upoważniającego do odbioru dokumentów?

 • Pełnomocnictwo

  Do czego upoważnia pełnomocnictwo?

 • Pełnomocnictwo do zgłoszenia zawiązania spółki

  Podpisany został akt założycielski spółki z o. o. Czy księgowa spółki może podpisać i złożyć dokumenty rejestracyjne/zgłoszeniowe nowo powstałej spółki do KRS, urzędu statystycznego i skarbowego na podstawie udzielonego notarialnie pełnomocnictwa do tych czynności?

 • Pełnomocnictwo do zawarcia umowy spółki z o.o.

  Mój brat chce, abym w jego imieniu zawarł umowę spółki z o.o.. Jakiego rodzaju pełnomocnictwa musi mi on udzielić, by umowa ta była ważna?

 • Pełnomocnictwo do dokonania czynności

  Znajomy zaproponował mi abym w jego imieniu załatwiała wszystkie formalności związane z założeniem spółki z o.o. Jednym udziałowcem będzie obywatel Niemiec, drugim obywatel Polski. Siedzibą spółki ma być miasto w Polsce. Chciałabym się dowiedzieć czy ja jako osoba postronna może wykonać te wszystkie czynności związane z zawiązaniem spółki i następnie zgłoszenia do KRS. Czy pełnomocnictwo udzielone przez właścicieli spółki aby spełniało swoją rolę musi być potwierdzone przez notariusza?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.