Logowanie

Oświadczenie o zdarzeniu drogowym

Niekiedy w przypadku kolizji drogowej nie jest konieczne wzywanie Policji. Wystarczające do uzyskania odszkodowania będzie oświadczenie uczestników kolizji. Przepisy prawa nie ustalają wzoru takiego oświadczenia, niemniej jednak powinno ono zawierać pewne elementy, takie jak dane personalne kierowcy, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, a ponadto informacje o pojazdach oraz o przebiegu zdarzenia i uszkodzeniach.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zieleń w pasie drogowym

  Czy zieleń w pasie drogowym może kolidować z bezpieczeństwem ruchu?

 • Zezwolenie na położenie reklamy w pasie drogowym

  Pracuję w zarządzie dróg, w którym przygotowuję zezwolenia na wejście w pas drogowy oraz usytuowania w nim reklam. Wykonując objazd dróg stwierdziłem usytuowane reklamy w pasie drogowym bez zezwolenia i usytuowane reklamy w pasie drogowym bez ważnego zezwolenia (zezwolenie było ważne do 31.12.2002r.) Czy zarządca drogi może zrezygnować z naliczania kar?A jeżeli zrezygnuje czy może wystawić zezwolenie na usytuowanie reklamy w pasie drogowym w czerwcu ale licząc od stycznia (czyli do tyłu). A jeżeli nie może tego zrobić, to jakie grożą konsekwencje za to nadużycie?

 • Zagrożenie w ruchu drogowym

  Jaka odpowiedzialność grozi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym?

 • Pas drogowy

  Czym jest pas drogowy w rozumieniu prawa?

 • Rzeczoznawca samochodowy a ustawa Prawo o ruchu drogowym

  Kto, na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym, może być rzeczoznawcą samochodowym?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.