Logowanie

Oświadczenie o zwolnieniu z abonamentu RTV

Osoby, którym ustawowo przysługuje prawo do zwolnienia z opłat abonamentowych, powinny przedłożyć w urzędzie pocztowym dokumenty poświadczające prawo do zwolnienia z opłat, wypełniony Formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV dostępny w każdym urzędzie pocztowym, a także oświadczenie o posiadaniu uprawnień do zwolnienia z abonamentu RTV. Wzór oświadczenia, gotowy do wypełnienia, można pobrać poniżej.

Sprawdź, czy Tobie także przysługuje ustawowe zwolnienie z obowiązku zapłaty abonamentu rtv - Kto jest zwolniony z abonamentu RTV?

Przypominamy, iż osoby uprawnione do zwolnienia z opłat RTV mają obowiązek zgłoszenia tego faktu w urzędzie pocztowym. Dopiero po załatwieniu formalności można zaprzestać dokonywania opłat, w przeciwnym razie narastać będzie dług abonamentowy, do którego mogą zostać nawet doliczone odsteki.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

    Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania abonamentu RTV?

  • Telewizja cyfrowa a abonament RTV

    Jeżeli posiadam odbiornik telewizyjny, ale nie oglądam i nie mam możliwości oglądania programów telewizji publicznej (jestem użytkownikiem telewizji cyfrowej, innej anteny nie posiadam), to czy mam obowiązek opłacania abonamentu RTV?

  • Umorzenie abonamentu RTV

    W jakich okolicznościach i czy w ogóle, może nastąpić umorzenie należności z tytułu nieopłaconego abonamentu radiowo-telewizyjnego?

  • Egzekucja należności z abonamentu RTV

    Podobno obowiązują takie interpretacje przepisów o abonamencie RTV, że jakakolwiek egzekucja zaległości z tytułu abonamentu jest niemożliwa. Czy to prawda?

  • Telewizja kablowa a abonament RTV

    Prowadzę hotel w średniej wielkości mieście. Na potrzeby gości w pokojach zainstalowane są telewizory, a program TV dostarczany jest za pośrednictwem sieci kablowej, której płacę w/g wystawianych faktur Vat. Czy mam jednocześnie obowiązek płacenia abonamentu RTV?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

  • Wniosek o umorzenie zaległego abonamentu RTV

    Na podstawie przepisu art. 10 ustawy o opłatach abonamentowych, w wyjątkowych sytuacjach, jeżeli przemawiają za tym szczególne względy społeczne lub przypadki (...)

  • Druk upoważnienia do wykonywania kontroli abonamentu RTV

    Rozporządzenie Ministra Administracji I Cyfryzacji z dnia 10 września 2013 r. w sprawie kontroli wykonywania obowiązków związanych z opłatami abonamentowymi wraz ze (...)

  • Oświadczenie o potrąceniu

    Potrącenia dokonywa się przez oświadczenie złożone drugiej stronie. Brak jest specjalnych wymagań ustawowych w odniesieniu do formy złożenia oświadczenia o potrąceniu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane