Logowanie

Polski certyfikat rezydencji

Od 8 maja 2007 r., na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 5 kwietnia 2007 r. w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe, obowiązuje nowy wzór zaświadczenia o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych (tzw. certyfikat rezydencji). Organ podatkowy na wniosek podatnika ma obowiązek wydać zaświadczenie o jego miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (certyfikat rezydencji). Ma on służyć unikaniu podwójnemu opodatkowaniu niektórych przychodów z różnych państw.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rezydencja podatkowa

  Obywatel Polski jest rezydentem innego kraju. Czy należy o tym fakcie powiadomić urząd skarbowy w Polsce, jeżeli nie osiąga już się w kraju dochodów? Jeżeli tak, to jakie dokumenty należy przygotować, czy są odpowiednie formularze?

 • Certyfikat Rezydencji

  Zastosowanie stawki podatku wynikającej z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania albo niezapłacenie podatku od przychodów z kapitałów pieniężnych osiągniętych w Polsce przez osobę posiadającą w Polsce wyłącznie ograniczony obowiązek podatkowy (niezamieszkałą w Polsce) zgodnie z tymi umowami jest możliwe pod warunkiem posiadania przez podatnika certyfikatu rezydencji (poza Polską). W jakiej formie musi być dostarczony taki certyfikat, przez jakie instytucje musi być wydany i jakie musi zawierać informacje, żeby został prawnie zaakceptowany przez urzad skarbowy?

 • Podatek od emerytury wysyłanej za granicę Polski

  Mojej mamie mieszkającej w Niemczech przesyłana jest emerytura z Polski, przeliczona na tamtejszą walutę. Od marca 2005 r. pomniejszana ona jest o podatek. Na jakiej podstawie dokonywane są potrącenia i od kiedy obowiązują?

 • Certyfikat kompetencji zawodowych

  Czy certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym musi posiadać właściciel firmy, czy może to być osoba będąca pełnomocnikiem (nie będąca ani pracownikiem, ani współwłaścicielem)? Właściciel i pełnomocnik są małżonkami - istnieje między nimi wspólnota majątkowa.

 • Polski Urząd Skarbowy a rezydent Wielkiej Brytanii

  W kwietniu 2004 roku przeprowadziłem się z Polski do Wielkiej Brytanii. W lipcu 2005 roku do Anglii przeprowadziła się moja przyszła żona - związek małżeński został zawarty w kwietniu 2006 roku. Mieszkamy w Anglii bez zamiaru powrotu, tu jesteśmy rezydentami, tutaj też płacimy podatki - ośrodek życiowy, gospodarczy i socjalny przenieśliśmy do Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2006 roku zakupiliśmy (na kredyt) w Polsce dwa mieszkania, jako inwestycje. W sprawie jednego z nich, na stary polski adres, otrzymaliśmy list polecony (został odebrany przez nieświadomego członka rodziny) od Urzędu Skarbowego. Naczelnik US prosi o osobiste zgłoszenie się celem przedłożenia dokumentów i złożenia wyjaśnień w sprawie źródła dochodu, z którego został pokryty zakup mieszkania. Czy w naszej sytuacji jestem zmuszony stawiać się w US, jeśli tak to na jakiej podstawie oraz jakie są nasze prawa już przed US? Z jednej strony nie planujemy wracać, z drugiej jednak strony nie chciałbym "palić za sobą mostów", i narażać rodzinę na niepotrzebne kłopoty i stres.

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.