Logowanie

Testament własnoręczny z zapisem i powołaniem wykonawcy testamentu

Skutecznie powołać wykonawcę testamentu można wyłącznie w drodze rozporządzenia zawartego w testamencie i czynności tej musi dokonać osobiście spadkodawca (art. 986 § 1 kc). Wykonawca musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Wykonawcą może być tak osoba spośród kręgu spadkobierców jak i osoba trzecia, dla której spadkobierca przewidział jakąkolwiek korzyść w testamencie. Podstawowym obowiązkiem wykonawcy testamentu jest zarząd spadkiem. Wykonawca ma obowiązek spłacić długi spadkowe jak i wykonać zapisy i polecenia. Jeśli osoba powołana jako wykonawca testamentu nie chce przyjąć na siebie tego obowiązku, powinna złożyć przed sądem stosowne oświadczenie.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

  • Testament własnoręczny (3)

    Testament należy do czynności prawnych formalnych. Nazwą tą określa się czynności, które muszą być dokonane w formie przewidzianej ustawą, a niezachowanie formy (...)

  • Testament własnoręczny odwołujący testament

    Spadkodawca może w każdej chwili odwołać zarówno cały testament, jak i jego poszczególne postanowienia. Odwołanie testamentu może nastąpić bądź w ten sposób, (...)

  • Testament własnoręczny ustanawiający wykonawcę

    Spadkodawca może w testamencie powołać wykonawcę testamentu. Osoba taka musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Jeżeli osoba powołana jako wykonawca testamentu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.