Logowanie

VAT-11 - Deklaracja dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu

Osoby fizyczne, osoby prawne czy jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, niebędące podatnikami w rozumieniu art. 15 ustawy o VAT i niemające w związku z tym obowiązku składania deklaracji VAT-7, VAT-7K lub VAT-8, dokonujące jednak wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu muszą złożyć deklarację VAT-11. Deklaracja dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu powinna być przekazana do urzędu skarbowego właściwego z uwagi na adres siedziby czy zamieszkania takiej osoby - w terminie do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy. Prezentujemy nowy wzór takiej deklaracji.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Numer NIP-UE a faktura VAT

  Czy aby móc wystawić kontrahentowi unijnemu posiadającemu NIP-UE fakturę ze stawką "np", wystawiający fakturę musi być również w posiadaniu NIP-UE?

 • Otrzymanie zaliczki a informacja VAT-UE

  Podatnik VAT czynny otrzymał w danym miesiącu, w I kwartale roku podatkowego, zaliczkę na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, i w tym samym miesiącu wystawił z tego tytułu fakturę VAT. Dostawa której zaliczka dotyczyła nastąpiła w następnym kwartale. (informacyjnie dodam, że podatnik rozlicza VAT w systemie miesięcznym). Czy obrót z tytułu otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w ogóle podlega wykazaniu w informacji podsumowującej VAT-UE - w tym przypadku w informacji dotyczącej tego kwartału, w którym podatnik otrzymał tę zaliczkę i wystawił, z tytułu jej otrzymania, fakturę VAT?

 • Usługa transportowa dla kontrahenta unijnego

  Firma transportowa wykonała usługę transportową na terenie Polski. Zleceniodawcą był kontrahent czeski, posiadający NIP UE. Z jaką stawką VAT powinna być wystawiona taka faktura - "np" czy też 22%?

 • Obowiązek posługiwania się NIP-em z prefiksem PL

  Firma dokonała rejestracji NIP-u europejskiego ze względu na działalność prowadzoną poza terytorium kraju. Czy po otrzymaniu nowego numeru NIP w wersji europejskiej PL1234567890 można wciąż na terytorium Polski posługiwać się starą formą NIP-u: 123-456-78-90?

 • Powstanie obowiązku podatkowego w WDT

  Kiedy powstaje obowiązek podatkowy (VAT) u wystawcy faktury WDT (sprzedaż towaru) w następującej sytuacji: fakturę wystawiliśmy 21.10.2005; datą potwierdzenia odbioru faktury i towaru na osobnym dokumencie jest 25.10.2005; list przewozowy został wystawiony 22.10.2005, lecz brakuje potwierdzenia jego odbioru (transport: własnością i kosztem odbiorcy towaru). Wszystkie dokumenty opatrzone zostały przez nas datownikiem - wpłynęło dnia 29 listopada 2005.

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.