Logowanie

Wzór zgłoszenia wierzytelności w konsumenckim postępowaniu upadłościowym

Z dniem ogłoszenia upadłości dłużnika dochodzenie wszelkich roszczeń w stosunku do niego dopuszczalne jest w zasadzie wyłącznie w trybie i formie przewidzianej przez Prawo upadłościowe i naprawcze. Dla większości wierzycieli oznacza to konieczność zgłoszenia wierzytelności sędziemu-komisarzowi. Koszty postępowania upadłościowego wynikłe ze zgłoszenia wierzytelności przez wierzyciela po upływie terminu wyznaczonego do zgłaszania wierzytelności, nawet jeżeli opóźnienie powstało bez winy wierzyciela, ponosi wierzyciel, który zgłosił wierzytelność po terminie.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Sposób liczenia odsetek w upadłości

  W jaki sposób obliczamy odsetki od wierzytelności zgłaszanej w postępowaniu upadłościowym?

 • Zgłoszenie wierzytelności

  W jaki sposób dokonać zgłoszenia wierzytelności?

 • Zgoszenie wierzytelności - postępowanie układowe

  Jakie wymogi i jakie informacje powinno zawierać pismo do Sądu w sprawie zgłoszenia wierzytelności wobec Postanowienia Sądu o otwarciu postępowania układowego, w którym wyznacza datę zgłoszenia wierzytelności.

 • Układ w upadłości

  Na miesiąc przed złożeniem wniosku o otwarcie postępowania układowego dłużnika, wierzyciel złożył wniosek o wpis hipoteki na nieruchomości dłużnika, dzięki temu wierzytelność wyszła z układu. Niestety dłużnik sprzedał zabezpieczoną nieruchomość. Czy przez to wierzytelność została objęta układem, czy w jakiś sposób jednak ta hipoteka ją wyklucza z układu?

 • Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym

  Kiedy powinno nastąpić zgłoszenie wierzytelności przez wierzyciela w postępowaniu upadłościowym i jakie są skutki niedostosowania się do terminu?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym

  Dokument zawiera wzór zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Składa je wierzyciel, który dochodzi roszczenia przysługującego mu względem upadłego. (...)

 • Formularz zgłoszenia zbioru danych osobowych

  Przed rozpoczęciem przetwarzania danych osobowych administrator powinien dokonać zgłoszenia zbioru danych do rejestracji GIODO. Wzór zgłoszenia określa Rozporządzenia (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze

  Ustawa z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz.U. 2003 r. Nr 60, poz. 535 ze zm.). Ustawa zawiera przepisy wstępne dotyczące upadłości, zakres zastosowania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane