Logowanie

Pozew o wynagrodzenie szkody wyrządzonej przez ruch przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwa wprawiane w ruch za pomocą sił przyrody, takie jak przedsiębiorstwa transportowe, energetyczne, kopalnie czy inne wykorzystujące pracę maszyn i urządzeń, winny liczyć się z tym, że za szkody powstałe w związku z ruchem przedsiębiorstwa odpowiadają na zasadzie ryzyka. Oznacza to, że odpowiadają za szkodę także wtedy, gdy nie ponoszą winy.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Pociągnięcie do odpowiedzialności członka zarządu

  Byłem członkiem zarządu w spółce z o.o. Spółka posiada dwóch udziałowców po 50%. Wspólnicy są obecnie w konflikcie. Czy aby spółka z o.o. pociągnęła do odpowiedzialności byłego członka zarządu wymagana jest uchwala zgromadzenia wspólników, czyli zgoda obydwu wspólników?

 • Brak wniesienia dopłat w spółce z o.o.

  Umowa spółki przewiduje zobowiązanie do wnoszenia dopłat przez wspólników do wysokości pięciokrotności wartości posiadanych udziałów. Jakie są konsekwencje dla jednego ze wspólników, jeżeli nie wpłaci on uchwalonej przez zgromadzenie wspólników dopłaty?

 • Termin na zgłoszenie roszczenia

  Jaki jest termin na złożenie pozwu o roszczenie z tytułu zakażenia HCV?

 • Potrącanie diet pracowniczych

  Pracuję jako kierowca TIR, dokonując przewozów na terenie cale Europy. Na moje wynagrodzenie składa się podstawa wynikająca z umowy o pracę w wysokości najniższej pensji oraz diety (która de facto stanowi 90% otrzymywanego wynagrodzenia). Posiadam zobowiązania wobec pracodawcy w związku, z którymi zatrzymuje on mi wypłatę od 40 do 50 % diety. Czy pracodawca ma prawo dokonywać potrącenia z diet?

 • Złośliwe niepokojenie sąsiada-wykroczenie

  Pies sąsiada czyni szkody na mojej posesji. Prośba, aby zbudował mu ogrodzenie nie spotkała się z jego aprobatą i nadal umyślnie spuszcza psa z łańcucha który biega po mojej posesji. Jak jest metoda ukarania właściciela czworonoga?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.