Logowanie

Pozew o wypłatę wynagrodzenia za świadczenie pracy w godzinach nadliczbowych

W przypadku gdy pracownik świadczył pracę, w ramach umowy o pracę, w godzinach nadliczbowych i nie otrzymał z tego tytułu czasu wolnego, ani wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, pracownik może ubiegać się o odszkodowanie od pracodawcy. Ponadto zobowiązanie pracownika do świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych uzasadniony musi być szczególnymi potrzebami pracodawcy. Jeżeli pracodawca zobowiązuje pracownika do świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych bez uzasadnionej potrzeby, albo zobowiązuje pracownika do świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych ponad określone w ustawie roczne limity godzin nadliczbowych, pracownik może dochodzić w drodze postępowania sądowego zaprzestania zobowiązywania pracownika do świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych. W tym celu konieczne będzie złożenie pozwu do sądu, którego wzór zamieszczamy.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Nadgodziny za sobotę

  Od poniedziałku do piątku przepracowuję 40 godzin, aczkolwiek zdarza się, że muszę przyjść także do pracy w sobotę. Mam ustaloną stawkę godzinową. O ile wzrasta ona zatem w sobotę o 50 czy 100%?

 • Wynagrodzenie za pracę w sobotę i niedzielę

  W zakładzie obowiązuje 3 miesięczny okres rozliczeniowy. Pracownik wykonywał pracę w dniu 11.09. (sobota) od godz. 8.00-18.00 i w dniu 12.09. (niedziela) od godz. 7.00 - 19.00 i nie wykorzystał w zamian wolnego, ponieważ jego współpracownik przebywał do końca września na zwolnieniu lekarskim. Czy należy dokonać wypłaty dodatków z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych i w jakiej wysokości?

 • Godziny nadliczbowe a stanowisko kierownicze

  Czy pracownikowi zatrudnionemu w firmie na podstawie umowy o pracę na stanowisku specjalisty - menagera do spraw sprzedaży (jest to stanowisko jednoosobowe i kierownicze) przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za przepracowane godziny nadliczbowe?

 • Wynagrodzenie dyrektora za nadgodziny

  Czy pracownikowi zatrudnionemu na stanowisku dyrektora w przypadku pracy ponad czas pracy obowiązujący w firmie przysługuje wypłata z tytułu nadgodzin?

 • Wolne dni w zamian za nadgodziny

  W jakich sytuacjach pracodawca może za godziny nadliczbowe przepracowane od poniedziałku do piątku zamiast wypłaty wynagrodzenia udzielać pracownikowi wolnych dni lub godzin?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Zobowiązanie do pracy w godzinach nadliczbowych

  Dokument zawiera oświadczenie pracodawcy zobowiązujące pracownika do pracy w godzinach nadliczbowych ze względu na szczególne potrzeby pracodawcy. Praca w godzinach nadliczbowych (...)

 • Kodeks pracy

  Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. 1974 r. Nr 24, poz. 141 ze zm.). Kodeks pracy zawiera przepisy dotyczące podstawowych zasad pracy, regulacji stosunku (...)

 • Pozew o zapłatę zaległego wynagrodzenia

  Podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest wypłata pracownikowi wynagrodzenia. W razie, gdyby pracodawca nie dopełnił swojego obowiązku, można dochodzić jego spełnienia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.