Logowanie

Pozew w postępowaniu upominawczym

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Postępowanie nakazowe a upominawcze

  Co jest bardziej skuteczne - pozew upominawczy czy nakazowy? Czym one się generalnie różnią w kwestii odzyskania należności z tytułu nieuregulowanej do dnia dzisiejszego faktury z tytułu sprzedaży przez pozwanego?

 • Tryb zwykły i upominawczy

  Składam pozew do sądu gospodarczego o zwrot pieniędzy od leasingodawcy, który nie rozliczył się ze mną z umowy leasingowej po jej zakończeniu, tj. wziął pieniądze za skradziony samochód od ubezpieczyciela - mimo, że samochód był już całkowicie spłacony przeze mnie, i w tym czasie właśnie został skradziony - nie rozliczenie się z tej umowy od razu po jej zakończeniu to wina leasingodawcy. Kwota jaką wziął leasingodawca od ubezpieczyciela to 30 000 zł. Więc ma zapłacone za samochód podwójnie - ode mnie i od ubezpieczyciela. Czy w takiej sytuacji mogę złożyć pozew do sądu gospodarczego na formularzu i wnosić o rozpatrzenie sprawy w postępowaniu upominawczym a nie zwykłym? Czy w postępowaniu w trybie zwykłym pozew nie jest pisany na formularzu, tylko po prostu - zawiera informacje od powoda o co pozywa pozwanego?

 • Pozew o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym

  W jaki sposób dochodzić zapłaty świadczenia pieniężnego wynikającego z umowy?

 • Opłata od pozwu w postępowaniu upominawczym

  Jak wysoka jest opłata sądowa od pozwu wniesionego w postępowaniu upominawczym?

 • Formalna podstawa roszczenia

  Klient uniemożliwił realizację umowy rezultatu w jej środkowej fazie. Wystawiłem mu fakturę pro-forma za niezrealizowane prace na podstawie art. 639 kc. Chciałem złożyć pozew o zapłatę w trybie upominawczym, ale klient w międzyczasie od umowy odstąpił. Czy powinienem wystawić nową fakturę pro-forma na tę samą kwotę na podstawie art. 644 kc i dopiero składać pozew do sądu, gdyby klient nie zapłacił, czy też wystarczy pierwsza niezapłacona faktura?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

Tagi


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.