Logowanie

Wniosek o rozpoznanie sprawy pod nową sygnaturą

Sąd zwrócił Ci pozew na skutek nieuzupełnienia braków formalnych w wyznaczonym terminie? Sprawa nie jest zaprzepaszczona. Uzupełniając braki formalne po terminie możesz zwrócić się o rozpoznanie sprawy pod nową sygnaturą akt, dzięki czemu nie będziesz musiał składać kolejnego poprawionego pozwu w tej samej sprawie.

pobierz dokument

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Stwierdzenie nieważności decyzji a ponowne rozpoznanie sprawy

  Czy przedmiotem postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji jest ponowne rozpoznanie sprawy?

 • Obowiązkowe stawinnictwo na rozprawie

  Czy wezwanie - stawiennictwo obowiązkowe na rozprawę (dla powoda) wyklucza możliwość przesłania wniosku o (zgody na) przeprowadzenie rozprawy bez mojej obecności? Czy taka zgoda jest respektowana przez sąd?

 • Kolejność rozpoznawania spraw

  Strona złożyła do sądu gospodarczego kilka pozwów w jednym dniu. Sprawom nadano kolejne sygnatury (jedna po drugiej). Wszystkie pozwy są w sekcji nakazowej sądu u tego samego referendarza. Po jakimś czasie przyszedł nakaz ze sprawy oznaczonej najwyższą sygnaturą. Była to jednocześnie sprawa najprostsza. Minął kolejny okres i pozostałe pozwy nadal tkwią u tego samego człowieka, dalej w sekcji nakazowej. W żadnej z nich nie została podjęta decyzja np. co do przeniesienia jej do trybu zwykłego. Sekretariat sądu jedyne co mógł powiedzieć to tyle, że w sądzie w sekcji nakazowej czekają jeszcze pozwy z zeszłego roku. Czy istnieją jakieś regulacje mówiące o kolejności rozpoznawania spraw? Czy referendarz może wydać nakaz w sprawie "młodszej" wcześniej niż w "starszej" tylko dlatego, że wydaje mu się łatwiejsza lub chodzi w niej o niższe kwoty?

 • Rozprawa pod nieobecność pozwanego

  Przeciwnik w sprzeciwie od nakazu zapłaty w sprawie gospodarczej w rubryce 7 formularza wniósł m. in. o dopuszczenie dowodu ze swoich zeznań i zeznań świadka, a ponadto "rozpoznanie sprawy również podczas nieobecności pozwanego". Czy ten ostatni wniosek jest wiążący i w razie nieobecności pozwanego można przeprowadzić rozprawę? Jeśli tak, to co wówczas działoby się z przesłuchaniem świadka?

 • Czas oczekiwania na zarejestrowanie spółki

  Czy jest jakiś termin na rejestrację spółki komandytowej przez sąd od momentu złożenia kompletnego wniosku o taką rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym?

Komentarze

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane