Logowanie

Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

Aby zmienić wysokość alimentów, należy wystąpić z pozwem o podwyższenie/zmniejszenie alimentów do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania powoda lub pozwanego. W pozwie należy uprawdopodobnić okoliczności uzasadniające zmianę poprzez załączenie do pozwu dokumentów potwierdzających zmianę, na przykład utratę zatrudnienia, skierowanie na leczenie, podjęcie nauki. Pozew o podwyższenie alimentów, w przeciwieństwie do pozwu o obniżenie alimentów, korzysta z ustawowego zwolnienia od kosztów sądowych. Poniżej podajemy wzór pozwu o podwyższenie alimentów.

pobierz dokument

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Skutek żądania podwyższenia alimentów

  Czy wnosząc pozew o podwyższenie alimentów sąd może zdecydować o ich obniżeniu?

 • Pozew o rozwód, a pozew o alimenty

  Czy jeśli moja żona poda mnie o podwyższenie alimentów, a ja przed dostaniem pozwu na sprawę dotyczącą podwyższenia alimentów złożę pozew do sądu o rozwód, to czy sprawa podwyższenia alimentów pozostaje zawieszona na czas trwania procesu?

 • Częstotliwość podwyższania alimentów

  Po jakim czasie od zasądzenia alimentów na rzecz mojego małoletniego syna mogę wystąpić o ich podwyższenie? Czym powinnam wniosek o podwyższenie uzasadnić?

 • Podwyższenie alimentów w trakcie rozwodu

  Moja żona złożyła pozew o rozwód, w którym umieściła pozycję o podwyższenie alimentów. Do tej pory płacę 250 zl na dziecko, natomiast w pozwie rozwodowym żona wyraziła prośbę o podwyższenie tej kwoty na 400zł. Nie zażądała zabezpieczenia powództwa tylko podwyższenia kwoty, Czy podczas rozwodu sprawa o podwyższenie alimentów może być rozpatrywana? Czy skutki prawne są takie same jak podczas "normalnej" sprawy o podwyższenie alimentów?

 • Pozew o podwyższenie alimentów

  Na kolejnej rozprawie o wysokość alimentów sędzia zaproponował ugodę, na którą obie strony wyraziły zgodę. Czy jest jakiś czas, który musi upłynąć, aby wnieść wniosek o obniżenie lub podwyższenie alimentów dla każdej ze stron? Czy taki wniosek może wpłynąć już np. po 2 miesiącach od uprawomocnienia się wyroku?

Komentarze

 • monika 2011-11-11 18:11:53

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  wszystko okej ale w Polsce sądy nie są wiarygodne a wyroki sądu to paranoja.jeden rodzic odaje się opiece dziecka a drugi łoży grosze na utrzymanie ,za takie pieniądze to kota się nie wykarmi .Władza ma gdzieś nas MATKI POLKI

 • Mama 2011-10-06 17:17:54

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  Witam, Proszę o informację, czy wniosek do sądu/pozew o podwyższenie alimentów zobowiązana jestem złożyć do sądu rejonowego ze względu na moje i dzieci zameldowanie czy zamieszkanie? Jest to dla mnie zasadnicza różnica z uwagi na przeprowadzkę ( udokumentowane umowa najmu mieszkania)do miasta odległego o 500km od miejsca zameldowania. Jeśli znaczące dla pozwu ma miejsce zameldowania to czy pozew mogę wysłać pocztą? Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem U.

 • werner583 2011-09-11 17:31:20

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  chce złozyc pozew o podwyszczenie alimętów mam na utrzymaniu syna 12 letniego wynajmuję z synem mieszkanie Moja była zona zajmuje moje zakładowe mieszkanie za kture ja płace 700 zł miecięcznie do tego placej jej alimęty w wysokości 400 zł ona płaci na syna 200 zl za wynajęcie mieszkania płace 750 zł i spłacam kredyt wysokosci 500 zł moje zarobki wachaja się 2500 do 2800jest mi cięszko syne przezyc teraz wyprawka pochłoneła sporo kasy prosze o pomoc w napisaniu uzasadnienia do wniusku

 • Renata 2011-08-12 23:12:25

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  Chce złożyc pozew o podwyzszenie alimentow na corke ktora ma 9 lat, ojciec dziecka placi 280zl miesiecznie, zalozylam ponownie rodzine, mam jeszcze dwie corki jedna ma 2,5 roku a druga 4 miesiace, wynajmujemy mieszkanie za ktore placimy 800zl miesiecznie plus oplaty takie jak prad,moj maz stracil prace, ja jestem do 28wrzesnia na zasilku macierzynskim, a 30 pazdziernika konczy mi sie umowa o prace, pracuje jako kaser-sprzedawca na 3/4 etatu zarabiam 1015zl brutto, mamy z mezem do splacenia dwie pozyczki,czy moge sie ubiegac o podwyzszenie alimentow z kwoty 280zl na 400zl? prosze o pomoc nie wiem jak napisac uzasadnienie do wniosku.

 • SYLWIA PRZEWŁOKA 2011-06-04 17:31:36

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  Mam 9letnią córkę mam przyznane 300zt.CHCIAŁA BYM PODWYŻSZYĆ ALIMENTY OJCIEC NIE UTRZYMUJE Z DZIECKIEM ŻADNYCH KONTAKTÓW ANI JEGO RODZINA. POTRZEBY SIĘ ZWIĘKSZAJĄ. A JA NIE WIEM O ILE MOGĘ PODWYŻSZYĆ ALIMENTY.PROSZĘ O POMOC.DZIĘKUJE

 • kinia 2011-05-17 11:46:54

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  nie wiem jak napisac pozew o podwyzszenie alimentow.Dziekuje

 • anna 2011-04-14 18:15:26

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  mam 6 letnią córkę mam przyzna alimenty przyznane 300 zł miesięcznie z ojcem nie utrzymuję kontaktów i nie mam od niego żadnej pomocy przy córce. Choć pracuje na pół etatu i jeszcze mieszkam z rodzicami i dokładam się do rachunków . Chciała bym podwyższyć alimenty bo idzie do zerówki we wrześniu i ma wieksze potrzeby .Proszę podpowiedzenie jak napisać poprawnie pozew . Dzięnkuje

 • mama córeczki 2011-04-03 03:08:14

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  mam 19miesięczną córeczke i mam przyznane tylko 200zł miesięcznie alimentów a z ojcem dziecka nie urzymuje żadnych kontaktów jednak jestem osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku . Chciałabym podwyższyć alimenty ponieważ córeczka wyrasta szybko z odzieży i ma wieksze potrzeby na żywność a żywność jest droga i pampersy . Jak napisać wniosek do sądu?

 • anna 2010-09-23 21:07:28

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  Co uwzględnić w pozwie o podwyższenie alimentów.Straciłam pracę ,jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy dla bezrobotnych,wychowuję 11-latka.wynajmuję mieszkanie,ponoszę dodatkowe koszty tj.kolonie,badania w kierunku jaskry zlecone raz na pół roku(około 3000zł za jedno półrocze),wyprawka szkolna w tym(książki,zeszyty przyb.szkol.)Czeka nas aparat ortodontyczny(koszt około 600zl),mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, prezenty świąteczne i urodzinowe,ubiór i inne sa na mojej głowie.Ojciec płaci tylko zakichane 800zł.zarabia3500,dodatkowo jest zarządcom wspólnoty mieszkaniowej otrzymuje okolo 1500zl.W sadzie zeznał że mu ciężko(splaca kredyty)a zaraz po zasadzeniu alimentów kupił audi warte ponad 15000.Proszę o podpowiedzi jak napisać poprawnie pozew.Dziękuje

 • Iwona 2010-06-28 12:34:05

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  Nie wiem jak napisać podanie o podwyższenie alimentów

 • Ulcyk 2009-12-29 18:41:15

  Re: Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  Mogło to byc bardziej ogulnie napisane


Dodaj komentarz

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane