Logowanie

Cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości

Cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości może nastąpić do chwili wydania przez sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 4 listopada 2004 r. II CK 104/04 cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości dokonane przez jednego z wierzycieli upadłego po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości pozostaje bez wpływu na dalszy bieg postępowania upadłościowego.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Informacja o wszczętym postępowaniu upadłościowym

  Czy dłużnik może i jak sprawdzić, czy wierzyciel spełnił swą zapowiedź i złożył przeciwko niemu wniosek o upadłość?

 • Upadłość - oświadczenie o spłaconych długach

  Jaką formę ma mieć oświadczenie o spłatach wierzytelności wymagane przez prawo upadłościowego i jakich dotyczy ono wierzytelności?

 • Ogłoszenie upadłości

  Kogo muszę powiadomić o wystąpieniu do Sądu o otwarcie postępowania upadłościowego spółki z o.o., a kogo będę musiał powiadomić kiedy Sąd otworzy postępowanie upadłościowe?

 • Zarządzenie sądu o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy

  Czy odpis zarządzenia o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy ze względu na braki formalne wniosku sąd wysyła sąd również dłużnikowi - przedsiębiorcy, jeżeli wniosek złożył wierzyciel, a sąd wysłał mu owo zarządzenie?

 • Informacja o upadłości spółki z o.o.

  Mam dłużnika - spółkę z o.o. i mam zamiar skierować przeciwko niej pozew o zapłatę. Jednakże należność jest bardzo wysoka, więc i kwota wpisu sądowego będzie niemała. Chciałbym najpierw sprawdzić, czy spółka ta nie złożyła wniosku o ogłoszenie upadłości lub czy nie ogłoszono już jej upadłości (wówczas nie składałbym pozwu). W jaki sposób najszybciej sprawdzić, czy nie złożono wniosku o ogłoszenie upadłości spółki lub jej nie ogłoszono?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.