Logowanie

Cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości

Cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości może nastąpić do chwili wydania przez sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 4 listopada 2004 r. II CK 104/04 cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości dokonane przez jednego z wierzycieli upadłego po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości pozostaje bez wpływu na dalszy bieg postępowania upadłościowego.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Upadłość - oświadczenie o spłaconych długach

  Jaką formę ma mieć oświadczenie o spłatach wierzytelności wymagane przez prawo upadłościowego i jakich dotyczy ono wierzytelności?

 • Ogłoszenie upadłości

  Kogo muszę powiadomić o wystąpieniu do Sądu o otwarcie postępowania upadłościowego spółki z o.o., a kogo będę musiał powiadomić kiedy Sąd otworzy postępowanie upadłościowe?

 • Informacja o wszczętym postępowaniu upadłościowym

  Czy dłużnik może i jak sprawdzić, czy wierzyciel spełnił swą zapowiedź i złożył przeciwko niemu wniosek o upadłość?

 • Zarządzenie sądu o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy

  Czy odpis zarządzenia o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy ze względu na braki formalne wniosku sąd wysyła sąd również dłużnikowi - przedsiębiorcy, jeżeli wniosek złożył wierzyciel, a sąd wysłał mu owo zarządzenie?

 • Cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości

  Firma złozyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Syndyk masy upadłościowej wyznaczony przez sąd gospodarczy rozpoczął swoje rytunowe działania, jednakże sam wniosek o upadłość został złożony z tytułu kary nałożonej przez urząd skarbowy - było to jedyną przesłanką uzasadniającą złożenie w/w wniosku. W międzyczasie urząd skarbowy uchylił swoją decyzję i sprawa jest jakby bezprzedmiotowa. Czy w takim przypadku wniosek o ogłoszenie upadłości można wycofać biorąc pod uwagę fakt, że syndyk "już działa" i firma poniosła z tego tytułu okreslone koszty? Czy w danym przypadku możemy się domagać odszkodowania (od kogo) za zaistniałą sytuację?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.