Logowanie

KW-ZAL - Wniosek o założenie księgi wieczystej

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Założenie księgi wieczystej po śmierci małżonka

  Po złożeniu wniosku o zasiedzenie nieruchomości w styczniu 2005r., w czerwcu 2005r. sąd stwierdził nabycie na zasadach wspólności ustawowej małżeńskiej przez zasiedzenie powyższej nieruchomości. W grudniu 2005r. jedno z małżonków zmarło, zanim do sądu złożono wniosek o założenie księgi wieczystej razem z niezbędnymi dokumentami. Czy do sądu powinien złożyć wniosek tylko jeden współmałżonek? Czy nie powinna być najpierw przeprowadzona sprawa spadkowa? Po prostu, jak wygląda procedura postępowania w takim przypadku?

 • Opłaty za założenie księgi wieczystej

  Jestem w trakcie załatwiania formalności z nabyciem mieszkania na rynku wtórnym ( ze spółdzielni mieszkaniowej). Jestem zobligowany do założenia księgi wieczystej dla lokalu mieszkalnego. Proszę o podanie w jakiej wysokości opłaty będę musiał uiścić z tego tytułu.

 • Wniosek o wpis do księgi wieczystej nieruchomości zabudowanej

  Jaki należy złożyć wniosek o wpis do księgi wieczystej nieruchomości zabudowanej, podlega on jakiejś opłacie?

 • Udowodnienie prawa własności poprzez wpis do KW

  Jestem posiadaczem działki rolnej poprzez jej zasiedzenie (na podstawie postanowienia wydanego przez Sąd Rejonowy). Czy założenie księgi wieczystej jest obecnie obowiązkowe, mimo że prawdopodobnie będę chciał ją sprzedać?

 • Uprawnienia do założenia księgi wieczystej

  Prawo własnościowe do lokalu spółdzielczego jest współwłasnością małżeńską. Jeden z małżonków (mąż) jest członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Dla posiadanego przez nich lokalu można ustanowić księgę wieczystą. Czy żona może (bez wiedzy męża) lub wbrew jego woli wystąpić samodzielnie o założenie księgi wieczystej?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.