Logowanie

Oświadczenie członków rodziny o wysokości dochodu osób rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów

Jeżeli członkowie rodziny rozliczają się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, do wniosku o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego powinni dołączyć oświadczenie sporządzone na niniejszym formularzu.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Składka zdrowotna dla ryczałtowców

  Składka zdrowotna w przeciwieństwie do pozostałych składek na ZUS wynosi 8% dochodu podatnika. Czy w przypadku korzystania osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą z opodatkowania w formie ryczałtowej istnieje możliwość przejścia na ryczałtową formę opłacania tej składki? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak ryczałtowa składka zdrowotna, czy zawsze wynosi 8%?

 • Dochody zwolnione a zeznanie roczne

  Czy w rozliczeniu rocznym do urzędu skarbowego występuje obowiązek wykazania pobrania dopłat bezpośrednich? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 116 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są dopłaty bezpośrednie stosowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, otrzymane na podstawie odrębnych przepisów.

 • Ryczałt od dzierżawy środkow trwałych (maszyn)

  Prowadzę dzialalność gospodarczą w formie ryczałtu od przychodow ewidencjonowanych (budownictwo hydrotechniczne - roboty ziemne itp). W tym roku wydzierżawilem sprzęt (spycharkę, walec i dźwig - bez obsługi) innemu przedsiębiorcy. Umowa rozliczana jest comiesięcznie na podstawie przepracowanych godzin i stawki za godzinę. Czy przychód opodatkować 8,5% stawką ryczałtu (art. 12 ust. 1 pkt. 3 lit. i), czy może mają zastosowanie limity (o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt. 3 lit. a - tj. 4000 EURO i ponad to 20%)? Czy wogóle mogę opłacać ryczałt (art. 1 pkt. 2)?

 • Pojęcie dochodu według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

  W jaki sposób ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych definiuje pojęcie dochodu?

 • Definicja samodzielne prowadzenie działalności

  W ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym w art. 6 ust. 4 pkt 1 lit. a) możemy przeczytać, iż: "(...) podatnicy opłacają w roku podatkowym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, jeżeli w roku poprzedzającym rok podatkowy uzyskali przychody z tej działalności prowadzonej wyłącznie samodzielnie, w wysokości nie przekraczającej 250 000 euro (...)" Czy sformułowanie: "przychody z tej działalności prowadzonej wyłącznie samodzielnie" dotyczą jednoosobowej działalności gospodarczej, w której zatrudnieni są również pracownicy?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.