Logowanie

Wniosek o nadanie nazwiska ojca

Zasadą jest, iż dziecko, co do którego istnieje domniemanie, iż pochodzi od męża matki, nosi nazwisko swego ojca. Małżonkowie mogą jednak postanowić inaczej, tzn. mogą uzgodnić, iż dziecko będzie nosić nazwisko matki. Oświadczenie takie jest składane przed zawarciem związku małżeńskiego, jednocześnie z oświadczeniem dotyczącym nazwisk przyszłych małżonków. W podobny sposób decyduje się o nazwisku dziecka narodzonego przed zawarciem związku małżeńskiego, jeśli jednak rodzice zawarli związek małżeński po ukończeniu przez dziecko lat trzynastu, do zmiany nazwiska konieczna jest zgoda dziecka. W przypadku gdy ojcostwo zostało ustalone przez uznanie dziecka, nosi ono nazwisko ojca, chyba że ojciec złoży oświadczenie, że dziecko będzie nosić nazwisko matki. Gdy dziecko w chwili uznania ukończyło 13 lat, także niezbędna jest zgoda dziecka na zmianę nazwiska. Natomiast w wyroku ustalającym ojcostwo sąd na wniosek dziecka bądź jego przedstawiciela ustawowego dziecka nada mu nazwisko ojca.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.