Logowanie

Wniosek o objęcie wolontariusza dobrowolnym ubezpieczeniem w NFZ

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe mogą korzystać z nieodpłatnych świadczeń wolontariuszy, odpowiadających świadczeniu pracy, w zakresie ich działalności statutowej, a w szczególności w zakresie działalności pożytku publicznego. W takiej sytuacji podmioty te mogą zgłosić wolontariuszy do ubezpieczenia zdrowotnego, jeżeli tylko wolontariusz ten nie jest on objęty ubezpieczeniem zdrowotnym z innego tytułu. Zgłoszenia takiego dokonuje się na przedmiotowym wniosku.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Działalność gospodarcza a zasiłek macierzyński

  Od dwóch lat prowadzę działalność gospodarczą, która jest obecnie zawieszona i w związku z tym nie opłacam składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Okazało się, że za pół roku zostanę matką. Czy w tej sytuacji przysługuje mi zasiłek macierzyński i ewentualnie jakie warunki muszę spełnić by go otrzymać (opłacanie składki ubezpieczenia zdrowotnego, wznowienie działalności, w jakim okresie).

 • Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca

  Mój znajomy ma obywatelstwo amerykańskie, jest Polakiem od 40 lat przebywającym w USA. Obecnie ma 70 lat i jest na emeryturze. Ma też obywatelstwo polskie. Obecnie rozpatruje swój powrót na stałe do Polski. Jaka jest możliwość ubezpieczenia zdrowotnego (medycznego), znajomego po osiedleniu sie w Polsce? Czy w powyższej sytuacji mógłby liczyć tylko na opiekę prywatną medyczną (płatną)? Czy jest w Polsce Towarzystwo Ubezpieczeniowe ubezpieczające osobę w tym wieku od następstw nieszczęśliwych wypadków, operacji medycznych, poważnych zachorowań?

 • Dobrowolne opłacanie składek ZUS

  Jestem obywatelem polskim i obecnie przebywam w USA, zatrudniany jestem przez osoby prywatne (Amerykanie) na wykonywanie prac domowych i chciałbym opłacać składki ZUS indywidualnie - czy jest to możliwe?

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?

  Witam serdecznie, czy istnieje możliwość samodzielnego odprowadzania składek na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne?

 • Samochód prywatny wolontariusza

  Chciałbym się dowiedzieć, czy aby używać samochodu prywatnego do realizacji celów fundacji potrzebna jest osobna umowa z właścicielem pojazdu, który jako wolontariusz pracuje na rzecz fundacji?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.