Logowanie

Wniosek o odstąpienie od pobrania opłaty lub rozłożenie jej na raty

Zgodnie z art. 68 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych osoba, która nie jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym może zawrzeć z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem. Osoba, która chce skorzystać z takiej możliwości musi jednak wpłacić wcześniej opłatę, która może sięgać od 485 zł. do przeszło 3.600 zł. W uzasadnionych przypadkach, Fundusz może jednak odstąpić od pobrania opłaty lub rozłożyć ją na raty miesięczne, jednak nie więcej niż na 12 rat. Uzależnione jest to jednak od wniosku starającego się o ubezpieczenie.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wniosek do sądu o rozłożenie grzywny na raty

  Została mi zasądzona w postępowaniu karnym grzywna, której nie jestem w stanie spłacić, czy mogę skierować wniosek do sądu o rozłożenie jej na raty?

 • Rozłożenie długu na raty przez wierzyciela

  Czy można pertraktować z wierzycielami o rozłożenie na raty długu i zaniechanie przez niego pobierania odsetek od kwoty sporu? Jeżeli można, to na podstawie jakich artykułów prawnych i jak napisać takie pismo do wierzyciela? Czy można prosić o rozłożenie na raty długu i odstąpienie od odsetek po Nakazie Zapłaty wydanym przez Sąd i wszczęciu egzekucji komorniczej? Do kogo się w takim przypadku zwrócić, do wierzyciela czy do komornika?

 • Rozłożenie na raty a egzekucja

  Złożyłem wniosek o rozłożenie na raty zobowiązania podatkowego. Urząd zanim wydał decyzję wystawił tytuł egzekucyjny. Czy dopuszczalne jest takie postępowanie Urzędu. Jeśli nie to jak mam je zaskarżyć?

 • Wniosek o rozłożenie zaległych składek ubezpieczeniowych nazleżnych ZUS na raty

  Do kogo powinna być skierowana prośba o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległych składek ubezpieczeniowych należnych ZUS? Czy skierowanie takiego pisma powoduje wstrzymanie działania komornika?

 • Spłata grzywny i opłat sądowych w ratach

  Czy można ubiegać się o rozłożenie opłat sądowych i grzywny z powodu problemów finansowych? Jeśli tak, to do kogo należy się zwrócić?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.