Logowanie

Wniosek o podwyżkę wynagrodzenia

Podanie o podwyżkę musi zawierać uzasadnienie prośby. Może to być zwiększenie obowiązków pracownika, podniesienie przez pracownika kwalifikacji, zmiana sytuacji na rynku pracy, okoliczność okresu zatrudnienia, która wiąże się z powyższymi przyczynami. Przyczyną nie powinna być jednak zmiana sytuacji osobistej pracownika ubiegającego się o podwyżkę, nie powinno być także taką przyczyną porównanie zarobków z innym pracownikiem – z zasady te informacje są bowiem niejawne i nie powinny być powoływane w piśmie oraz wzrost cen towarów i usług na rynku.

pobierz dokument

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Podwyżka czynszu w lokalu użytkowym

  Została zawarta umowa najmu lokalu użytkowego pomiędzy przedsiębiorcami na czas określony. W umowie nie określono czy czynsz może ulec zmianie. Wynajmujący, na podstawie art. 685 o podwyższaniu czynszu, wypowiedział dotychczasową wysokość czynszu zachowując termin ustawowy. Najemca nie zgodził się na podwyżkę i twierdzi, że stosunek najmu trwa nadal w niezmienionej treści. Czy w takim przypadku umowa najmu z upływem okresu wypowiedzenia wysokości czynszu ulega rozwiązaniu? Czy można skutecznie dokonać podwyższenia wysokości czynszu w przypadku nieuregulowania tej kwestii w umowie?

 • Podstawa naliczenia odprawy

  Pracownikowi 31.01.2009 nabył prawo do dwumiesięcznej odprawy. W okresie poprzedzającym rozwiązanie umowy o pracę pracownik otrzymywał zasiłek chorobowy. Nadmienię, że pracownik przed otrzymaniem trzymiesięcznego wypowiedzenia otrzymał podwyżkę wynagrodzenia. Z jakiego okresu należy obliczyć podstawę naliczenia odprawy?

 • Podwyżka czynszu w TBS

  Zgromadzenie wspólników naszego TBS uchwaliło podwyżkę czynszu o 4% z mocą od 1-go stycznia 2007 r. W czerwcu 2007 r. lokatorzy otrzymali wypowiedzenie stawki czynszu oraz zawiadomienie o kolejnej podwyżce o 4% z mocą od 1-ego września 2007. TBS powołał się na art. 8a, 9 oraz art. 29 Dz. U. Nr 31, poz. 266. Art. 9a z tego samego Dz. U. wyraźnie mówi, że czynsz w zasobach TBS reguluje odrębny przepis. A więc w praktyce mamy tutaj do czynienia z dwiema podwyżkami (8%) w skali roku! Wydaje się to być w sprzeczności z art. 28.2. z Dz. U. Nr 133, poz.654, który mówi, że czynsz w zasobach TBS nie może być wyższy niż 4% w skali roku. My, lokatorzy uważamy, że druga podwyżka jest nie uzasadniona. Kto ma rację?

 • Podwyższanie czynszu przez wynajmującego lokal

  Jakie zasady podwyższania czynszu przez wynajmującego lokal, przewiduje Kodeks cywilny?

 • Faktura korygująca na podwyżkę czynszu

  Wynajmuję Firmie pawilon. Nasza umowa w punkcie wynagrodzenia mówi, o podwyżce czynszu raz w roku w styczniu o wskaźnik waloryzacji. Ponieważ wskaźniki pokazują się zwykle w drugim kwartale roku, kierując sie doświadczeniami innych firm, wystawiłam faktury korygujące na kwotę 4% podwyżki od stycznia br., wystawiając faktury korygujące za te miesiące. Czy mam prawo w ten sposób skorygować wysokość czynszu w danym roku?

Komentarze

 • lolita 2012-02-11 12:15:16

  Re: Wniosek o podwyżkę wynagrodzenia

  Witam.Moje wykształcenie jest srednie i jestem salową w szpitalu .Zasadniczą mam tyle co każdy(1400) pracownik bez wykształcenia i chciałabym zapytać czy należy mi się i czy powinnam iść do dyrektora o podwyższenie wynagrodzenia


Dodaj komentarz

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane