Logowanie

Wniosek o podział majątku obejmującego udziały w spółce z o.o.

Zasadą jest, że do majątku wspólnego wchodzi wszystko to, co zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa. Do majątku wspólnego małżonków mogą wejść m.in. udziały spółki z o.o. - jeśli zostaną nabyte np. za pieniądze zarobione przez jednego z małżonków. Wspólnikiem spółki będzie ten małżonek, który zawarł umowę, mimo iż sam udział będzie składnikiem majątku wspólnego. Podział majątku powinien objąć jego całość, a więc sąd orzeknie także o udziale.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rozwód a udziały w spółce

  Jestem przed rozwodem. Mąż ma 15 % udziałów w sp. z o. o. sp. komandytowej wykupionego z majątku wspólnego. Drugim udziałowcem w 85% jest sp. z o. o. Mamy wspólność majątkową. Czy po orzeczeniu rozwodu, gdy zostanie wprowadzona rozdzielność majątkowa, mam prawo do zysków z przysługującego udziału i jakie mam prawa do tych udziałów przy podziale majątku?

 • Podział majątku wspólnego

  Przed sądem toczy się sprawa o podział majątku dorobkowego. Sąd ma wydać postanowienie wstępne. Co to oznacza? Czy wyda je na wniosek wnioskodawczyni?

 • Podział majątku - koszty postępowania

  Jakie są koszty przeprowadzenia postępowania o podział majątku?

 • Udziały w spółce a małżeńska wspólność majątkowa

  Czy w umowie sp. z o.o. można skutecznie ograniczyć prawo małżonki do połowy wartości udziałów w spółce, w sytuacji podjęcia decyzji o rozwodzie. Jeżeli do spółki przystępuje tylko mąż i wkłady pokrywa z wspólnego majątku, ponieważ nie została ustanowiona rozdzielność majątkowa. Jeżeli istnieje taka możliwość, to jaki zapis w umowie spółki będzie powodował, że żona po rozwodzie nie będzie miała prawa żądać zaspokojenia roszczenia z tytułu nabytych udziałów przez męża, w trakcie trwania związku małżeńskiego. Jeżeli umowa spółki takiego postanowienia nie może zawierać, to jakie działania doprowadzą do wyłączenia w przyszłości, możliwości wystąpienia żony z roszczeniami o zaspokojenie należności z tytułu udziału w spółce?

 • Podział majątku wspólnego małżonków po rozwodzie

  Jestem 2 lata po rozwodzie, posiadam mieszkanie wspólnie z byłą żoną. Mam zamiar wnieść sprawę o podział majątku, czy do podziału wliczane są dzieci. Ja posiadam prawo opieki nad dziećmi.

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.