Logowanie

Wniosek o przyznanie kompensaty dla ofiar niektórych przestępstw

Ofiary przestępstw lub osoby dla nich najbliższe mogą starać się o przyznanie im kompensaty, czyli świadczenia pieniężnego pokrywającego utracone zarobki lub inne środki utrzymania, koszty leczenia oraz koszty pogrzebu, wyłącznie w takim zakresie, w jakim nie zostały pokryte przez sprawcę przestępstwa, z ubezpieczenia społecznego, pomocy społecznej lub z innych tytułów. Kompensata przysługuje tylko w odniesieniu do ofiar umyślnych przestępstw popełnionych z użyciem przemocy, w skutek których ofiara poniosła śmierć albo doznała naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia w postaci ciężkiego lub średniego (trwającego dłużej niż 7 dni) uszczerbku na zdrowiu. Wniosek można zgłosić w terminie 2 lat od dnia popełnienia przestępstwa. Po upływie tego terminu uprawnienie do żądania kompensaty wygasa.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Instytucja kompensaty należności, uregulowana przepisami Kodeksu cywilnego

  Na czym polega instytucja kompensaty należności, uregulowana przepisami Kodeksu cywilnego?

 • Wniosek o przyznanie świadczenia

  Czy pracownik ma obowiązek składania wniosku o dofinansowanie z ZFŚS?

 • Oszustwo a tryby ścigania przestępstw

  Czy przestępstwo oszustwa (art. 286 par. 1 kodeksu karnego) ścigane jest z urzędu czy wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego? Mam na myśli zwłaszcza sytuację, gdy wiem, że wobec dłużnika (spółki z o.o.) wielokrotnie umarzano egzekucje komornicze jako bezskuteczne prowadzone na wniosek coraz to nowych wierzycieli. Co więcej, dłużnik wydaje się celowo od czasu do czasu zmieniać siedzibę, co pociąga za sobą zmianę rewiru komorniczego na nowy, gdyż w każdym poprzednim piętrzą się postanowienia o umorzeniach z powodu bezskuteczności egzekucji. Dłużnik wciąż zaciąga zobowiązania u nieświadomych (że mają do czynienia z oszustami - tą spółką z o.o.) kontrahentów i nie spłaca ich. Czy właśnie w tej sytuacji zawiadomienie przeze mnie prokuratury (pomimo, że akurat ja nie jestem pokrzywdzony) o procederze spowoduje wszczęcie jakiegoś postępowania, aby przynajmniej powstrzymać tych oszustów przed dokonywaniem kolejnych wyłudzeń?

 • Odpis wniosku o zwrot kosztów

  Chciałbym rozszerzyć wniosek o wyjawienie majątku dłużnika o żądanie zwrotu kosztów procesu (rozprawa została odroczona, nie jest jeszcze zakończona). Czy taki wniosek powinienem wysłać do sądu w 2 egzemplarzach?

 • Umorzenie dochodzenia przez Policję

  Czy do sprawy karnej z art.190 par. 1 k.k. w zw. z art.12 par. 1 k.k. można dołączyć sprawę z art. 202 par. 2 k.k., która pozostaje nadal na Policji, ponieważ Policja "gubiąc" bardzo ważny dowód w sprawie nie stwierdza znamion czynu zabronionego i obiecuje podjęcie c.d. sprawy w razie ustalenia nowych okoliczności. Czy tego nie można tu dołączyć?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.