Logowanie

Wniosek o sprostowanie wyroku

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Termin do sprostowania wyroku

  Sąd rejonowy wydał wyrok. Napisał w nim: z powództwa AB przeciwko CD o: a,b,c,d,e, a ja wcale nie wnosiłam o "c". Oddala powództwo w części dotyczącej "c". Sąd jest nad uprzejmy i celowo rozstrzyga o czymś, czego nie było w żądaniu pozwu, bo chce mi zamknąć w ten sposób drogę do dochodzenia w przyszłości innych roszczeń uzależnionych od "c". W jaki sposób można sprostować wyrok, w którym sąd rozstrzyga "na siłę" o tym, czego nie było w pozwie? Czy uznać to jako "oczywistą omyłkę" i domagać się sprostowania? Czy jest jakiś termin na złożenie wniosku o sprostowanie wyroku? Nie pytam o termin na uzupełnienie wyroku, bo wiem, że jest dwutygodniowy. Czy podnieść to w apelacji?

 • Uzupełnienie nakazu zapłaty

  Jako powód otrzymałem nakaz zapłaty ale referendarz nie wpisała w nim wysokości umownych odsetek tylko "wraz z umownymi odsetkami od kwoty 12.500,00 zł. od dnia ..." - nie wpisała, że w wysokości 20% jak wnosiłem w pozwie. Czy mam wysłać pismo - wniosek o sprostowanie nakazu zapłaty, w ilu egzemplarzach i czy jest to jakiś urzędowy formularz?

 • Apelacja od nakazu zapłaty

  Otrzymałem wyrok nakazowy na dłużnika (byłem w sprawie powodem). Jednak w wyroku są nieprawidłowo obliczone odsetki. Czy mogę kierując sprawę do komornika automatycznie naliczyć odsetki według pozwu, czy mogę napisać wniosek o poprawkę do wyroku, czy od nowa będzie biegła procedura? Jak załatwić to najszybciej i najprościej?

 • Wpis do księgi wieczystej a omyłka w orzeczeniu stanowiącym podstawę wpisu

  Sąd orzekł, że wpis ma być dokonany w dziale Sp-I ksiegi wieczystej, natomiast prawidłowo wpis powinien być dokonany w dziale II. W jaki sposób mogę uzyskać w tej sytuacji wpis o księgi wieczystej?

 • Uzupełnienie wyroku o postanowienie o kosztach

  Otrzymałam nakaz zapłaty, zasądzający moje roszczenie zgodnie z żądaniem pozwu. Sąd nie wpisał na nakazie kosztów sądowych, określił natomiast koszty zastępstwa adwokackiego. Przez nieuwagę nie złożyłam wniosku o uzupełnienie orzeczenia (14-dniowy termin, o którym mowa w art. 351 kpc upłynął bezskutecznie). Następnie wniosłam o nadanie klauzuli wykonalności. Otrzymałam tytuł wykonawczy. Czy w tym momencie mogę wnieść o sprostowanie orzeczenia w trybie art. 350 kpc?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane