Logowanie

Wniosek o ułaskawienie

Wzór prośby/wniosku o ułaskawienie skierowanej drogą oficjalną do Prezydenta za pośrednictwem Sądu I instancji.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wykonanie kary a prośba o ułaskawienie

  Czy kierując wniosek o ułaskawienie bezpośrednio do Prezydenta RP można wystąpić do Sądu o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności (2,5 roku) pomimo wykorzystania rocznego odroczenia kary? Jeżeli tak, to na jaki artykuł można się powołać? Jaki artykuł przy wniosku o ułaskawienie?

 • Ułaskawienie i zatarcie skazania

  Czy można pisać o ułaskawienie już po odbyciu kary? Chciałbym mieć czysty wpis o niekaralności. Czy może jest inna droga? Zaznaczam, że zatarcie skazania nie wchodzi w rachubę.

 • Warunkowe przedterminowe zwolnienie

  Czy jeśli sąd w wyroku skazującym na karę pozbawienia wolności orzeknie, że możliwość ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie istniała dopiero po "odsiedzeniu" znacznie dłuższego okresu niż jest wskazany w ustawie karnej (czyli pow. połowy (lub 2/3) zasądzonej kary, to czy będzie to stanowiło przesłankę odmawiającą zgody na ułaskawienie? Czy osoby skazane w wyżej wspomnianych warunkach podlegają przepisom ustaw abolicyjnych i amnestyjnych?

 • Możliwości zmiany prawomocnego wyroku

  Kilka lat temu dostałem wyrok 18m-cy za kradzież ok 1000zl. Zostałem przyłapany na gorącym uczynku. Mając 17 lat już siedziałem w wiezieniu 2 lata jednak bezpodstawnie oskarżony. Świadek wskazał mnie choć miałem alibi, gdyż byłem wtedy w szkole, co potwierdziła cała klasa. Mimo to mnie skazano. Tak sie złożyło, że opuściłem kraj i wyjechałem za granicę. Ok. 5 lat juz jestem poza ojczyzną, teraz założyłem rodzinę i mam kilku miesięczne dziecko. Bardzo chciałbym wrócić do Polski i ułożyć sobie tam życie, jednak cały czas wisi nade mną ten wyrok. Chciałbym pisać podanie o złagodzenie wyroku, zamianę na kare pieniężna lub prace społeczne. Boję sie czy wyrok nie ulegnie zmianie po tym jak juz kilka lat sie ukrywam, że mogę dostać więcej do odsiadki. Czy jest możliwość pisania podania o złagodzenie wyroku i jakie są szanse na złagodzenie wyroku, jak wygląda taka procedura?

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu

  Mam kłopot, trzy lata temu próbowałem wyłudzić kredyt gotówkowy na kwotę 3000,00 PLN w banku X. Oczywiście bank powiadomił prokuraturę i zaczęło się dochodzenie. Oczywiście przyznałem się do winy, opowiedziałem dlaczego to zrobiłem. Chciałem uniknąć wojska i potrzebowałem Tej kwoty, aby opłacić studia. Nikt mi w to nie uwierzył, ale pomyślałem trudno. Do wojska i tak nie poszedłem, bo miałem wypadek samochodowy, więc lekarze stwierdzili, że się nie nadaję. Do wojska nie poszedłem, ale za to sprawa się odbyła i otrzymałem wyrok pół roku w zawieszeniu na trzy lata. Od ogłoszenia wyroku upłynęło 1 rok i trzy miesiące. Obecnie kończę studia, nie mam żadnych kłopotów z tytułu nie przestrzegania prawa, mam przez ten mój występek masę kłopotów. Nie mogę do końca się rozwijać zawodowo tak jakbym chciał, a mam takie możliwości, nie mogę się ożenić, bo moja przyszła żona pracuje w służbach specjalnych, a tam jest oczywiście weryfikacja wszystkich jej najbliższych, a tym bardziej męża. Czy istnieje możliwość zniesienia mojego wyroku, tak oczywiście, aby odbyło się od razu zatarcie tego mojego występku w celu otrzymania zaświadczenia o niekaralności?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Wniosek o wezwanie do próby ugodowego załatwienia sprawy

  Przepisy o postępowaniu cywilnym przewidują możliwość zawezwania przeciwnikia do próby ugodowej. W tym celu należy do sądu skierować wniosek o przeprowadzenie posiedzenia (...)

 • Wniosek o uchylenie kurateli

  Uchylenie kurateli następuje w przypadku gdy odpadnie podstawa jej ustanowienia. Taką podstawą może być m. in. uchylenie ubezwłasnowolnienia częściowego. Uchylenie (...)

 • Wniosek o udzielenie podwyżki

  Wniosek nie jest typowym pismem o charakterze prawnym. Może być składany albo w formie pisemnej albo ustnej. Najważniejsze są powody, ze względu na które pracownik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.