Logowanie

Wniosek o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego

Postępowanie w sprawie o przyznanie zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego wszczyna się na podstawie wniosku o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego. Do wniosku dołącza się również szereg oświadczeń o wysokości dochodów członków rodziny wnioskodawcy.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zasiłek na urlopie wychowawczym a podjęcie pracy

  Mojej żonie wraz z rozpoczęciem przez nią urlopu wychowawczego zostało przyznane prawo do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkiem do zasiłku rodzinnego w wysokości 448 zł na okres od 01.10.2008 do 31.08.2009. Niestety z dniem 2.04.2009 decyzją Burmistrza prawo do zasiłku rodzinnego (48 zł) zostało utrzymane, a prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego zostało cofnięte. Żona obecnie dalej jest na urlopie wychowawczym ale podjęła pracę. Ja aktualnie jestem bezrobotny bez prawa do zasiłku a dochód rodziny nie przekracza 504 zł na osobę. Czy fakt podjęcia przez żonę pracy uzasadnia utratę prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego?

 • Wypłata zaległego zasiłku rodzinnego

  Petentka mieszkając na terenie gminy X pobierała w GOPS zasiłek rodzinny. Ponieważ oświadczyła, że zmienia miejsce zamieszkania w miesiącu październiku, otrzymała w tym miesiącu wówczas ostatni zasiłek oraz decyzję uchylającą (3.10.07). Od listopada miała zamieszkać na terenie naszej gminy. W dniu 27.12.2007 r otrzymaliśmy postanowienie o przekazaniu dokumentów do naszego GOPS-u, uzyskując w/w informacje. W postanowieniu jest zaznaczone, że do wiadomości wnioskodawcy także. Petentka, która ponoć mieszka na terenie naszej gminy nie złożyła w naszym GOPS wniosku na miesiąc listopad o zasiłek rodzinny. My z kolei nie mogliśmy dokonać żadnej czynności, gdyż nie wiedzieliśmy nic o takim fakcie. Dowiedzieliśmy się dopiero w dniu 27.12.07, otrzymując dokumentację. Teraz nasuwa się pytanie, co z zasiłkiem rodzinnym za miesiąc listopad? Czy nasz GOPS tzn. właściwy ze względu na jej obecne miejsce zamieszkania jest obowiązany do wyrównania za poprzedni miesiąc? Właściwie to petentka nie złożyła wniosku.

 • Organ właściwy w sprawie zasiłku pielęgnacyjnego

  Z dniem 01.09.2006 r. obowiązek wypłat świadczeń rodzinnych i dodatków do nich przejmują gminy. Nasz pracownik pobiera w naszym zakładzie zasiłek pielęgnacyjny na siebie (umiarkowany stopień niepełnosprawności powstały przed 18-tym rokiem życia). Kto będzie miał obowiązek wypłaty samego zasiłku pielęgnacyjnego po 01.09.2006? Zakłady, czy gminy?

 • Prawo do zasiłku macierzyńskiego a zmiana pracy

  Czy kobieta będąc na urlopie macierzyńskim i pobierając z tego tytułu zasiłek może zmienić pracodawcę bez utraty prawa do zasiłku macierzyńskiego?

 • Zasady obliczania zasiłku macierzyńskiego

  Moja umowa o pracę z dnia 02.03.2002 r. składa się z płacy zasadniczej miesięcznej w wysokości 2000 zł i premii stałej miesięcznej w wysokości 450 zł. Przebywałam na urlopie macierzyńskim od dnia 19.05.2003 r. do 08.09.2003 r. Czy oprócz zasiłku, który został mi policzony ze średniej z ostatnich 6 miesięcy poprzedzających urlop powinna mi być wypłacona premia stała miesięczna?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.