Logowanie

Wniosek o ustanowienie kuratora celem reprezentowania małoletniego przy czynności prawnej z udziałem rodziców

Rodzice sąd przedstawicielami ustawowymi dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską i to oni reprezentują je, przy dokonywaniu czynności prawnych. W niektórych przypadkach rodzice nie mogą jednakże reprezentować dziecka. Może to mieć miejsce w przypadku dokonywania czynności prawnej między dzieckiem a rodzicami. W takiej sytuacji dla reprezentacji interesów dziecka ustanawia się kuratora (art. 99 kro "Jeżeli żadne z rodziców nie może reprezentować dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską, reprezentuje je kurator ustanowiony przez sąd opiekuńczy").

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Sprzedaż mieszkania dziecka i zakup domu

  Chcę wspólnie z żoną zbyć mieszkanie (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), które jest własnością naszej 10-letniej córki. Mieszkanie to podarowaliśmy jej przed kilku laty. Mieszkanie to jest naszym jedynym majątkiem. Planujemy zakup domu jednorodzinnego co zdecydowanie polepszy naszą sytuację życiową. Podpisaliśmy już umowę przedwstępną dot. domu. Środki ze sprzedaży mieszkania w całości chcemy przeznaczyć na zakup domu. Czy sąd wyraża jedynie zgodę i rodzice są wtedy ustawowymi przedstawicielami dziecka, czy też sąd wyznacza kuratora reprezentującego dziecko przy podpisywaniu umowy u notariusza?

 • Ustanowienie kuratora spadku

  W jakich przypadkach dochodzi do ustanowienia kuratora spadku?

 • Wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej w kraju

  Jak powinien wyglądać wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej w kraju?

 • Kurator reprezentujący interesy małoletnich dzieci

  Jestem wdową z trójką małoletnich dzieci, czy do sprawy spadkowej dzieci muszą mieć kuratora sądowego, czy mogę podać na kuratora kogoś z rodziny?

 • Zarząd majątkiem dziecka a ustanowienie kuratora

  Jeżeli rodzic nie może brać udziału w danej sprawie to ustanowiony kurator, w którym momencie przestaje pełnić swoje czynności, czy trzeba go jakoś odwołać? Jeśli dzieci jest kilkoro to wystarczy na nie jeden kurator do zarządzania ich majątkiem?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.