Logowanie

Wniosek o ustanowienie kuratora celem reprezentowania w miejsce opiekuna osoby pozostającej pod opieką

Jeżeli żadne z rodziców nie może reprezentować dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską, reprezentuje je kurator ustanowiony przez sąd opiekuńczy (art. 99 kro). Przepis ten dotyczy wypadków, w których pomimo przysługiwania władzy rodzicielskiej żadne z rodziców (bądź opiekunów) nie może reprezentować dziecka przy poszczególnych czynnościach prawnych, jak też w postępowaniu przed sądem lub inną władzą. Wniosek podlega opłacie w wysokości 40 zł.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym a kurator

  Mój szwagier jest opiekunem prawnym osoby ubezwłasnowolnionej. Jako opiekun prawny złożył wniosek do sądu z zamiarem sprzedaży części majątku osoby chorej i jest też tam wniosek o ustanowienie kuratora (podane nazwisko osoby, którą sam wybrał). Jaki cel w tej sprawie ma ustanowienie kuratora? Przez rok opieki nigdy o ustanowieniu kuratora nie wspominał, stąd dziwi mnie takie podejście do sprawy. Przypuszczam tylko, że być może bez kuratora nie mógłby dokonywać czy starać sie o sprzedaż majątku. Czy gdy ustanowiony jest opiekun prawny, musi być ustanowiony również kurator? Czy można mieć opiekę bez kuratora?

 • Ubezwłasnowolnienie całkowite - ustanowienie opiekuna

  Czy dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie konieczne jest ustanowienie opiekuna?

 • Dni wolne a wykonywanie opieki

  Czy sprawując opiekę nad osobą ubezwłasnowolnioną mam zagwarantowane dni wolne z pracy w celu załatwiania spraw ubezwłasnowolnionej?

 • Reprezentacja osoby ubezwłasnowolnionej przez opiekuna

  Czy opiekun może reprezentować osobę ubezwłasnowolnioną podczas sprzedaży nieruchomości należącej do niej, gdy drugą stroną umowy jest żona tego opiekuna?

 • Zmiana opiekuna osoby ubezwłasnowolnionej

  Co należy zrobić, aby zmienić prawnego opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej? Czy w przypadku częściowego ubezwłasnowolnienia istnieje konieczność wspólnego zamieszkiwania opiekuna z osobą ubezwłasnowolnioną? Czy w przypadku częściowego ubezwłasnowowolnienia opiekun decyduje o leczeniu osoby ubezwłasnowolnionej (zakładając że przyczyną ubezwłasnowolnienia jest choroba psychicza)?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

Tagi


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.