Logowanie

Wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku określa wzór wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie podatnika czy płatnika. Takie pisemne interpretacje od początku lipca 2007 r. wydaje Minister Finansów, a w jego imieniu i z jego upoważnienia dyrektorzy niektórych izb skarbowych. Poniżej taki wniosek wraz załącznikiem.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wiążąca interpretacja prawa

  Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących interpretacji przepisów prawa. Ordynacja podatkowa reguluje zasady wydawania interpretacji dotyczących prawa podatkowego. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej zawiera ogólnikowy przepis, który dotyczy uzyskiwania interpretacji w zakresie wszelkich danin publicznych, odnosząc się przy tym do zasad uregulowanych w innych przepisach. Na jakie przepisy prawa polskiego może się powoływać przedsiębiorca, żądając od polskich instytucji interpretacji przepisów do nich się odnoszących, czyli takich w oparciu o które organy te działają, lub w oparciu o które stosują przepisy prawa, do stosowania których zostały powołane?

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie

  Do tej pory rozliczałem się z podatku dochodowego razem z żoną (wspólne opodatkowanie małżonków). W jaki sposób będę mógł rozliczyć podatek dochodowy za rok, w którym ustanowiliśmy rozdzielność majątkową? Czy okres przed datą ustanowienia rozdzielności mogę rozliczyć na dotychczasowych zasadach (wspólne rozliczenie małżonków)?

 • Legalizacja urządzeń pomiarowych

  Osoba dokonująca naprawy urządzeń pomiarowych po naprawie przekazuje je do Urzędu Miar do legalizacji. Dostaje wyliczenie opłaty za legalizację i dokonuje zapłaty na rzecz Urzędu Miar. Wystawia fakturę dla użytkownika, w której wykazuje wartość naprawy opodatkowaną stawką 22% oraz legalizację przyrządów pomiarowych jako sprzedaż zwolnioną z symbolem PKWiU 75.13.18. Czy takie postępowanie jest prawidłowe?

 • Zmiana prawa w trakcie wydawania decyzji

  Na wniosek wójta Gminy, starosta powiatu wydał decyzję uzgadniającą modernizację i rozbudowę zakładu uboju w kwietniu 2002 r. Odwołałem się od tej decyzji i samorządowe kolegium uchyliło decyzję starosty w listopadzie 2002 r. Starosta wydał następną decyzję dotyczącą wyżej wspomnianej inwestycji w grudniu 2002 r. 16 października 2002 r. weszła w życie ustawa "Prawo lotnicze". Zgodnie z tą ustawą zabrania się budowy albo rozbudowy obiektów budowlanych, które mogą stanowić źródło żerowania ptaków. Te ostatnie stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa startujących i lądujących samolotów. Czy fakt, że pierwotny wniosek wójta gminy nastąpił przed wejściem w życie nowej ustawy, zwalnia z jej zastosowania gdy decyzja zapada już po dacie wejścia w życie tej ustawy. Czy ponowna decyzja starosty wydana w grudniu 2002 (po uchyleniu pierwszej) podlega również regułom nowej ustawy?

 • Podatek od nagrody w konkursie

  Prowadzę działalność gospodarczą. Ogłosiłem konkurs na zwiększenie sprzedaży polis. Za 100 umów chcę wypłacić uczestnikom-laureatom 10.000 zł nagrody pieniężnej. Laureat jeden prowadzi działalność gospodarczą, a drugi pracuje u mnie na umowę zlecenia. Jaki podatek ma odprowadzić jeden i drugi laureat (progowo, 19 %, inny ryczałtowy?)? Jaka ustawa to reguluje?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.