Logowanie

Wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku określa wzór wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie podatnika czy płatnika. Takie pisemne interpretacje od początku lipca 2007 r. wydaje Minister Finansów, a w jego imieniu i z jego upoważnienia dyrektorzy niektórych izb skarbowych. Poniżej taki wniosek wraz załącznikiem.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wiążąca interpretacja prawa

  Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących interpretacji przepisów prawa. Ordynacja podatkowa reguluje zasady wydawania interpretacji dotyczących prawa podatkowego. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej zawiera ogólnikowy przepis, który dotyczy uzyskiwania interpretacji w zakresie wszelkich danin publicznych, odnosząc się przy tym do zasad uregulowanych w innych przepisach. Na jakie przepisy prawa polskiego może się powoływać przedsiębiorca, żądając od polskich instytucji interpretacji przepisów do nich się odnoszących, czyli takich w oparciu o które organy te działają, lub w oparciu o które stosują przepisy prawa, do stosowania których zostały powołane?

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie

  Do tej pory rozliczałem się z podatku dochodowego razem z żoną (wspólne opodatkowanie małżonków). W jaki sposób będę mógł rozliczyć podatek dochodowy za rok, w którym ustanowiliśmy rozdzielność majątkową? Czy okres przed datą ustanowienia rozdzielności mogę rozliczyć na dotychczasowych zasadach (wspólne rozliczenie małżonków)?

 • Uprawnienia do kierowania budową a zmiana przepisów

  Witam jestem kierownikiem budowy. Zdobyłem uprawnienia w 1981 roku. Czy w związku ze zmianami przepisów powinienem zdobyć nowe uprawnienia?

 • Zmiana prawa w trakcie wydawania decyzji

  Na wniosek wójta Gminy, starosta powiatu wydał decyzję uzgadniającą modernizację i rozbudowę zakładu uboju w kwietniu 2002 r. Odwołałem się od tej decyzji i samorządowe kolegium uchyliło decyzję starosty w listopadzie 2002 r. Starosta wydał następną decyzję dotyczącą wyżej wspomnianej inwestycji w grudniu 2002 r. 16 października 2002 r. weszła w życie ustawa "Prawo lotnicze". Zgodnie z tą ustawą zabrania się budowy albo rozbudowy obiektów budowlanych, które mogą stanowić źródło żerowania ptaków. Te ostatnie stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa startujących i lądujących samolotów. Czy fakt, że pierwotny wniosek wójta gminy nastąpił przed wejściem w życie nowej ustawy, zwalnia z jej zastosowania gdy decyzja zapada już po dacie wejścia w życie tej ustawy. Czy ponowna decyzja starosty wydana w grudniu 2002 (po uchyleniu pierwszej) podlega również regułom nowej ustawy?

 • Wniosek o wszczęcie egzekucji, która będzie prowadzona na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego

  Jakie elementy powinien zawierać wniosek o wszczęcie egzekucji, która będzie prowadzona na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.