Logowanie

Wniosek o wydanie zezwolenia na wycinkę krzewów z terenu nieruchomości

Zezwolenie na usunięcie krzewów z terenu nieruchomości wydaje właściwy miejscowo wójt (burmistrz albo prezydent miasta). We wniosku należy wskazać gatunek krzewów oraz wielkość powierzchni, z której mają zostać usunięte. Informacje te są niezbędne dla ustalenia wysokości opłaty za wydanie zezwolenia.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości

  Kto wydaje zezwolenie, o którym mowa w ustawie o ochronie przyrody, na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości?

 • Usuwanie drzew z nieruchomości

  Jakie przepisy prawne regulują wycinanie drzew na działkach budowlanych?

 • Opłata za wycięcie drzewa

  Lokalny urząd zażądał ode mnie zapłaty 76 PLN za pozwolenie wycięcia 9 letniego modrzewia posadzonego na terenie zamieszkałej działki budowlanej na terenie miasta w zabudowie jednorodzinnej. Słyszałem z prasy, że ostatnie zmiany z października 2001 w tej sprawie zmieniły się i osoba prywatna otrzymuje to zezwolenie bezpłatnie. Kto ma rację?

 • Usunięcie obumarłego drzewa na opał

  Czy mogę wycinać bez specjalnych zezwoleń drzewa z własnej obecnie, a wcześniej zaniedbanej działki (rolnej)? Drzewa uschnięte lub żywe, ale stanowiące w określonych okolicznościach chwast, mające tylko i wyłącznie wartość jako opał, np. olcha, jarząb. Czy wymaganie zezwolenia na ścinkę drzew dotyczy wszystkich drzew jak leci (poza starymi owocowymi) nawet o znikomej wartości? Jeśli tak, to co w sytuacji gdy wartość zezwoleń wielokrotnie przewyższa chore i bezwartościowe drzewa? Czy ew. możliwe jest bez jakichkolwiek zezwoleń prowadzenie własnej mini plantacji w celu zaopatrywania się we własny opał?

 • Wycięcie drzewa owocowego na działce

  Na mojej działce rośnie stary orzech włoski. Chciałbym go wyciąć, aby wybudować garaż. Czy wycięcie drzewa owocowego wymaga jakiejś decyzji administracyjnej? Przesadzenia wymaga kilkunastoletni świerk. Czy przesadzenie tego drzewa wiąże się z uzyskaniem jakiejś decyzji administracyjnej i/lub z opłatami?

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.