Logowanie

Wniosek o zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka

Rodzice zamierzający dokonać w majątku dziecka czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu, powinni uzyskać zgodę sądu opiekuńczego. Niedopełnienie tego wymogu powoduje nieważność czynności. Wniosek o zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka wnosi się do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka, którego dotyczy postępowanie. Poniżej wzór takiego wniosku.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zarząd majątkiem wspólnym przez współwłaścicieli

  Jak wygląda w praktyce zarząd majątkiem wspólnym przez współwłaścicieli?

 • Czynności rodziców przekraczające zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka

  Jakie czynności rodziców uznać należy za przekraczające zakres zwykłego zarządu majątkiem małoletniego dziecka?

 • Czynności rodziców, przekraczające zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka

  W jaki sposób Przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego określają czynności rodziców, przekraczające zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka?

 • Wypłata z rachunku bankowego małoletniego

  Czy na wypłacenie przez rodzica pieniędzy z rachunku bankowego należącego do dziecka poniżej 13 roku życia potrzebna jest zgoda sądu? Czy rodzice mogą wypłacić te pieniądze bez takiej zgody i czy bank może żądać zgody sądu? Z czego wynika takie postępowanie banku?

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego

  Mój mąż zmarł 4 lata temu, wg postanowienia sadu - podział majątku jest w 1/2 dla mojego syna (13 lat) i dla mnie. Mamy pewne aktywa na funduszach inwestycyjnych oraz jakąś kwotę na koncie służbowym męża - nie mogę ruszyć połowy syna, aby móc tym lepiej zarządzać (straciliśmy właśnie na funduszach akcji, z tego względu, że nie mogłam ruszyć konta syna, aby ulokować to bardziej korzystnie). Nie chcę dopuścić do tego, aby w dniu jego 18 urodzin - stan aktywów był np. o połowę mniejszy. Czytałam gdzieś o postanowieniu sądu rodzinnego w sprawie wydania zezwolenia na zarządzanie majątkiem dziecka - czy to pomoże w mojej sprawie i jak to mogę załatwić?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.