Logowanie

Wniosek o zwolnienie z opieki

Zwolnienie od sprawowania opieki uregulowane jest w przepisie art. 169 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jak wskazuje sam kodeks zwolnienie z obowiązku sprawowania opieki może nastąpić tylko z ważnych powodów – takich które praktycznie uniemożliwiają sprawowanie opieki bądź gdy wykonywanie takich obowiązków stało się nad wyraz uciążliwe. Są to więc takie przyczyny które uzasadniałyby zwolnienie opiekuna z objęcia opieki – jednakże te zachodzą dopiero w toku sprawowania opieki. Przykładem może być podeszły wiek opiekuna, powiększenie rodziny opiekuna, zdarzenie losowe wpływające na znaczne pogorszenie sytuacji majątkowej i osobistej opiekuna, zwiększenie wymogów opiekuńczych osoby polegającej opiece, takich które sprawiają znaczące problemy opiekunowi, czy tez taka zamiana warunków pracy opiekuna, która uniemożliwia sprawowanie opieki. Postępowanie o zwolnienie opiekuna powinno zmierzać do ustalenia czy zachodzą przyczyny zwolnienia opiekuna z ciążącego na nim obowiązku czy też wystarczające będą inne stosowne zarządzenia sądowe, umożliwiające dalsze sprawowanie opieki dla dobra osoby pozostającej pod opieką.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.