Logowanie

Wniosek powoda o ustanowienie adwokata / radcy prawnego

Wniosek o ustanowienie profesjonalnego pełnomocnika należy zgłosić na piśmie lub ustnie do protokołu w sądzie, w którym sprawa ma być wytoczona lub już się toczy. Osoba fizyczna, która nie ma miejsca zamieszkania w siedzibie sądu właściwego dla postępowania, może złożyć wniosek o przyznanie zwolnienia od kosztów sądowych w sądzie rejonowym właściwym ze względu na miejsce swego zamieszkania. Sąd przesyła niezwłocznie ten wniosek właściwemu sądowi. Z treści dokumentu dowiedzą się Państwo również czy w celu ustanowienia adwokata trzeba najpierw starać się o zwolnienie z kosztów.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Ustanowienie pełnomocnika procesowego dla osoby ubogiej

  Czy osoba uboga może starać się o ustanowienie dla niej pełnomocnika procesowego w sprawie cywilnej?

 • Pełnomocnik z urzędu do apelacji

  Czy mogę czynić starania o przyznanie obrońcy z urzędu? Nadmieniam, że wnoszę apelację do Sądu Apelacyjnego od wyroku Sądu Okręgowego. Sprawa dotyczy pozbawienia ubezpieczenia społecznego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Ustanowienie adwokata lub radcy prawnego

  Skierowałem sprawę do sądu rodzinnego o zmianę opiekuna prawnego dla dorosłej osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie z racji niewłaściwie sprawowanej opieki przez obecnego opiekuna (bicie i zaniedbania opieki). Sprawa odbędzie się w trybie nieprocesowym, na którą pójdę sam -bez prawnika. Koszty każda strona ponosi oddzielnie. Występuję w imieniu chorego, stąd nie chcę ponosić żadnych kosztów. Prawnika można mi dać z urzędu jak wiem, stąd mam pytanie. Czy prośbę o adwokata z urzędu kieruje się do sądu pisemnie czy też przychodzi się na sprawę bez adwokata, a wówczas sąd takiego przyznaje? Nigdy w sądzie nie byłem, więc nie wiem. Dowody na złe traktowanie chorego mam na tyle mocne, że sąd powinien taką opiekę odebrać. Jeśli bym sprawę przegrał, to wówczas wezmę prawnika i złożę odwołanie.

 • Pełnomocnik z urzędu w sprawie rozwodowej

  Mąż złożył pozew o rozwód, czy w takiej sytuacji żona może ubiegać się o adwokata z urzędu? Jak w jej sytuacji wygląda sprawa kosztów sądowych?

 • Pełnomocnik z urzędu a pełnomocnik z wyboru

  Sprawa w cywilna w sądzie opiekuńczym. Uczestniczka zamierza złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych oraz o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Czy ustanowienie pełnomocnika z urzędu wyklucza w tym samym postępowaniu ewentualne późniejsze ustanowienie płatnego pełnomocnika z wyboru?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane