Logowanie

Zaświadczenie o dochodzie podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych

Do wniosku o ustalenie prawa do zaliczki alimentacyjnej wnioskodawca powinien przedłożyć szereg dokumentów. Między innymi zobowiązany jest dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodu podlegającemu opodatkowaniu według zasad ogólnych, wystawione dla osób, z którymi uprawniony prowadzi wspólne gospodarstwo domowe.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Opodatkowanie umowy najmu lokalu

  Jakim podatkiem jest objęta umowa najmu lokalu pomiędzy osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczą (wynajmującym), a osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą niebędącą podatnikiem czynnym VAT (najemcą)? Czy podatek od czynności cywilnoprawnych lub opłata skarbowa obowiązuje najem w powyższym przypadku?

 • Podatek od otrzymanych bonów towarowych

  Osoby zatrudnione na umowę zlecenie otrzymały bony towarowe z okazji świąt. Czy należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy i składkę na ubezpieczenie społeczne (umowa zlecenie, a nie umowa o pracę)? Czy też jest to darowizna i podlega ustawie o spadkach i darowiznach?

 • Odpłatne zbycie nieruchomości a darowizna.

  Podatnik otrzymał w formie darowizny od brata nieruchomość, którą zamierza darować synowi. Art. 30e stanowi, że podatek z odpłatnego zbycia nieruchomości - a takim na pewno nie jest darowizna - wynosi 19% podstawy obliczenia podatku.Czy w związku z powyższym darowizna dokonana przed upływem 5 lat od otrzymania darowizny nie podlega podatkowi dochodowemu?

 • Prywatne pieniądze w firmie

  Jesteśmy spółką cywilną (3-osobową) opodatkowaną na zasadach ogólnych - podatek liniowy. Każdy z nas ma swoje konto bankowe osobiste prywatne i chce ze swojego konta przelać pieniądze na konto firmowe spółki w której jest wspólnikiem .Czy użycie prywatnych pieniędzy w firmie podlegają opodatkowaniu? Czy użycie prywatnych pieniędzy w firmie podlegają opodatkowaniu?

 • Odliczenie Vat-u za naprawę samochodu

  Otrzymałem fakturę VAT za naprawę powypadkową samochodu. Ponieważ samochód jest na firmę, z PZU otrzymałem zwrot netto kwoty faktury. Pytanie moje brzmi: czy VAT od tej faktury odliczyć na normalnych zasadach, czy tez potraktować jako koszt?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.