Logowanie

Zgłoszenie pobytu czasowego trwającego ponad 2 miesiące

Osoba zameldowana na pobyt czasowy i przebywająca w tej samej miejscowości nieprzerwanie dłużej niż 2 miesiące, co do zasady jest obowiązana zameldować się na pobyt stały. Wyjątek dotyczy sytuacji, gdy zachodzą okoliczności wskazujące na to, iż pobyt ten nie utracił charakteru pobytu czasowego. Do okoliczności tych zalicza się w szczególności wykonywanie pracy poza miejscem pobytu stałego lub pobyt związany z kształceniem się, leczeniem, wypoczynkiem lub ze względów rodzinnych. W takiej sytuacji osoba obowiązana jest jednak do zameldowania się na pobyt czasowy trwający powyżej 2 miesięcy przez wypełnienie i podpisanie formularza "Zgłoszenie pobytu czasowego trwającego ponad 2 miesiące”.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obowiązek meldunkowy - wymeldowanie

  Jakie dane powinnam przedstawić w urzędzie gminy jeżeli chcę się wymeldować?

 • Wymeldowanie z miejsca zamieszkania/pobytu

  Kiedy powinienem wymeldować się z miejsca zamieszkania?

 • Zameldowanie stałe i czasowe

  Czy mając zameldowanie czasowe trzeba wymeldować się ze stałego miejsca zameldowania?

 • Wymeldowanie z dotychczasowego miejsca pobytu

  Czy wyjeżdżając na dłuższy okres za granicę powinienem wymeldować się z dotychczasowego miejsca pobytu?

 • Wyjazd za granicę a obowiązek meldunkowy

  Jestem zameldowany na stałe w Polsce. Jestem obywatelem Polski i Australii - posiadam podwójne obywatelstwo. Urodziłem się w Polsce i tu spędziłem 27 lat swojego życia. Przebywam w Polsce albo w Australii - okresy kilku miesięczne albo roczne. Czy istnieje obowiązek zmiany zameldowania stałego w momencie wyjazdu z Polski? Czy mogę pozostać zameldowany na stałe w Polsce w swym domu rodzinnym choć przebywam w nim z czestością wspomnianą wyżej. Czy istnieje czasowe albo inne ograniczenie (wymóg prawny), który by nakazywał mi zmianę zameldowania stałego, kiedy opuszczam kraj czasowo.

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.