Logowanie

Oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza

Oświadczenie o przyjęciu bądź też odrzuceniu spadku jest pierwszą czynnością jaka powinna zostać dokonana przez spadkobierców zmarłego. Zasadniczo mogą oni przyjąć spadek wprost (bez ograniczenia za długi spadkowe), z dobrodziejstwem inwentarza (z ograniczeniem odpowiedzialności za długi spadkowe), mogą także złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku. Oświadczenie można złożyć przed sądem bądź przed notariuszem. Termin na jego złożenie wynosi 6 miesięcy od dnia dowiedzenia się przez spadkobierców o tytule swojego powołania (dziedziczenie ustawowe) bądź liczonym od dnia w którym spadkobierca dowiedział się o istnieniu i treści testamentu, po uzyskaniu informacji o śmierci spadkodawcy (dziedziczenie testamentowe). Jeżeli spadkobiercy nie złożą oświadczenia we wskazanym terminie, przyjmuje się, iż, poza pewnymi wyjątkami, przyjęli spadek wprost – bez ograniczenia za długi spadkowe.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.