Logowanie

Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych do programu komputerowego

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Pola eksploatacji autorskich praw majatkowych do programu komputerowego

  Jakie pola eksploatacji obejmują autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych?

 • Prawa autorskie programu komputerowego pracownika

  Pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę w spółce. Poza swoimi podstawowymi obowiązkami stworzył i rozwija program komputerowy, który między innymi jest fragmentem oferty spółki. Pracownik nie miał żadnej umowy związanej z w/w programem, ani przeniesieniem praw do w/w programu na spółkę ani żaden inny podmiot. Pracownik rozważa wypowiedzenie umowy oraz chce w/w program zaoferować innemu pracodawcy do sprzedaży. Czy pracownik ma prawo tak postąpić mimo, ze program komputerowy był tworzony w pracy obecnej? Czy aby zachować prawo do sprzedaży i rozwijania programu spółka musi zawrzeć z nim umowę o przeniesienie majątkowych praw autorskich?

 • Majątkowe prawa autorskie

  Jaka jest istota majątkowych praw autorskich?

 • Przekazanie praw autorskich i kodów źródłowych

  Firma na podstawie umowy z inną firmą o wykonanie programu komputerowego przekazuje jej majątkowe prawa autorskie. Czy przekazanie tych praw "obowiązkowo" obejmuje przekazanie również kodów źródłowych do programu, czy zależy to od dodatkowych postanowień umowy między Wykonawcą i Zamawiającym?

 • Program komputerowy jako utwór zależny

  Jaki jest status prawnoautorski programu komputerowego tworzonego na podstawie innego programu?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.