Logowanie

Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych do programu komputerowego

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Pola eksploatacji autorskich praw majatkowych do programu komputerowego

    Jakie pola eksploatacji obejmują autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych?

  • Prawa autorskie programu komputerowego pracownika

    Pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę w spółce. Poza swoimi podstawowymi obowiązkami stworzył i rozwija program komputerowy, który między innymi jest fragmentem oferty spółki. Pracownik nie miał żadnej umowy związanej z w/w programem, ani przeniesieniem praw do w/w programu na spółkę ani żaden inny podmiot. Pracownik rozważa wypowiedzenie umowy oraz chce w/w program zaoferować innemu pracodawcy do sprzedaży. Czy pracownik ma prawo tak postąpić mimo, ze program komputerowy był tworzony w pracy obecnej? Czy aby zachować prawo do sprzedaży i rozwijania programu spółka musi zawrzeć z nim umowę o przeniesienie majątkowych praw autorskich?

  • Majątkowe prawa autorskie

    Jaka jest istota majątkowych praw autorskich?

  • Przekazanie praw autorskich i kodów źródłowych

    Firma na podstawie umowy z inną firmą o wykonanie programu komputerowego przekazuje jej majątkowe prawa autorskie. Czy przekazanie tych praw "obowiązkowo" obejmuje przekazanie również kodów źródłowych do programu, czy zależy to od dodatkowych postanowień umowy między Wykonawcą i Zamawiającym?

  • Przeniesienie praw autorskich

    Zamówiłem przygotowanie pewnej formy graficznej. Czy przeniesienie praw autorskich na nabywcę utworu wymaga dla swojej ważności szczególnej formy np. pisemnej czy wystarczy e-mail?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.