Logowanie

Umowa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości (bez prawa wyłączności)

Umowa regulowana jest w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Jest to umowa nazwana, zbliżona w swojej treści do umowy zlecenia czy też umowy agencyjnej. Umowa powinna być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Pośrednikiem w obrocie nieruchomościami może być wyłącznie osoba posiadająca licencję pośrednika, nadawaną przez Ministra Infrastruktury. W umowie należy podać Nr licencji oraz złożyć oświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami z prawem wyłączności

  Na czym polega umowa pośrednictwo w obrocie nieruchomościami z prawem wyłączności na rzecz pośrednika?

 • Umowa pośrednictwa a małżeństwo

  Czy ważna jest umowa pośrednictwa w sprzedaży/kupnie nieruchomości zawarta w formie pisemnej tylko z jednym z małżonków przy istniejącej wspólności majątkowej między małżonkami?

 • Umowa o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

  Jakie są regulacje dotyczące umowy o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami?

 • Przepis lex specialis

  Czy umowa pośrednictwa nieruchomości już jako umowa nazwana jest w stosunku do Kodeksu Cywilnego lex specialis. Co to oznacza?

 • Wynagrodzenie pośrednika nieruchomościami

  Czy biura nieruchomości mają prawo pobierać prowizję przy sprzedaży mieszkania jednocześnie od kupującego jak i sprzedającego (łącznie w wys. 6%)? Zamieściłam ogłoszenie jako osoba prywatna, zgłosiły się biura nieruchomości, które proponują aby ich klienci mogli zobaczyć mieszkanie. Nie podpisywałam z żadnym biurem umowy i uważam, że byłaby to umowa finansowo niekorzystna. Mała część biur nie pobiera prowizji od sprzedającego. Proszę o wyjaśnienia.

NULL
zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.