Logowanie

Umowa kupna sprzedaży samochodu

Niniejszy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu jest bezpłatnym, gotowym do pobrania i wypełnienia dokumentem, który pozwoli na szybkie przeprowadzenie czynności prawnych związanych ze zbyciem pojazdu.

Praktyczne wyjaśnienia ułatwiają prawidłowe i zgodne z prawem wypełnienie dokumentu. Wzór zawiera także listę opłat, jakie należy uiścić przy czynnościach dokonywanych ze sprzedażą i rejestracją nabytego pojazdu, a także inne praktyczne informacje.

W przypadku, gdy sprzedawany pojazd posiada dwóch właścicieli, konieczne jest uwzględnienie tego w umowie. Tutaj znajdziesz odpowiedni wzór: Umowa kupna/sprzedaży samochodu - współwłasność.

pobierz dokument

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu

  Mam problem. Kupiłem samochód i zgubiłem umowę kupna-sprzedaży. Nie mogę skontaktować się z byłym właścicielem. Co mogę zrobić?

 • Przechowywanie oryginału aktu notarialnego

  Kto zabiera oryginał umowy kupna - sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego: notariusz, sprzedający, czy kupujący? Jakie dokumenty obowiązany jest przekazać sprzedający samochód kupujacemu wraz z pojazdem?

 • Odpowiedzialność pośrednika i notariusza za szkodę

  Czy pośrednik lub notariusz ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowo przeprowadzoną transakcję kupna-sprzedaży mieszkania? Jakie informacje powinna zawierać prawidłowo spisana umowa przedwstępna i właściwa umowa kupna-sprzedaży mieszkania?

 • Handel samochodami a marża

  Założyłem firmę auto-handel (PKPiR, VAT). Sprowadzam samochody używane z UE w celach handlowych. Samochody kupuję na umowę kupna. Natomiast ja wystawiam finalnemu odbiorcy w Polsce fakturę VAT marżę. Do obliczenia marży biorę tylko umowę kupna-sprzedaży samochodu (nie biorę pod uwagę żadnych opłat). Jeżeli samochód jest jeszcze nie sprzedany, to do inwentury biorę wartość samego samochodu, czy wartość powiększoną o opłaty dotyczące tego samochodu (akcyza, agencja itp.)?

 • Elementy umowy sprzedaży nieruchomości

  Jakie są "Istotne elementy" umowy przedwstępnej dotyczącej kupna - sprzedaży nieruchomości?

Komentarze

 • Zoya26 2011-10-26 17:22:34

  Re: Umowa kupna - sprzedaży samochodu

  Bylam wspolwlascicielem samochodu razem z tata ( 50%/50%). Po jego smierci postanowilysmy z mama sprzedac samochod. Czy w umowie sprzedazy musimy zaznaczyc ze odyla sie sprwa spadkowa i jest ona uregulowana?

 • danka 2010-02-08 09:27:01

  Re: Umowa kupna - sprzedaży samochodu

  Prosze o wzór umowy kupna-sprzedaży przyczepki samochodowej


Dodaj komentarz

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane