Logowanie

Regulamin rady nadzorczej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

W spółkach, w których kapitał zakładowy przewyższa kwotę 500 000 złotych, a wspólników jest więcej niż dwudziestu pięciu, powinna być ustanowiona rada nadzorcza lub komisja rewizyjna. Regulamin Rady Nadzorczej powinien określać organizację i sposób wykonywania czynności przez Radę Nadzorczą. Zamieszczanie w Regulaminie zapisów zawierających powtórzenia ustawowe oraz zapisów niezgodnych z przepisami prawa, jest zbędne i niedozwolone. Zamieszczanie tych drugich zapisów jest bezskuteczne. Regulamin Rady Nadzorczej mogą ustanawiać zarówno wspólnicy Spółki jak i sama Rada Nadzorcza Spółki.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obowiązkowe organy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Jakie organy musi posiadać spółka z o.o.?

 • Członek Rady Nadzorczej prokurentem spółki

  Czy członek Rady Nadzorczej w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać pełnomocnikiem tej spółki (pełne pełnomocnictwo)? Jeden przepis w k.s.h. stanowi, iż prokurent nie może być członkiem rady nadzorczej tej samej spółki. Natomiast inny przepis stanowi, iż umowa spółki może rozszerzyć uprawnienia rady nadzorczej (tutaj nie ma żadnych ograniczeń). Jak mają się te dwa przepisy do siebie i czy można tutaj dać konkretną odpowiedź?

 • Obligatoryjne elementy umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Jakie są obligatoryjne elementy umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

 • Ustalenie wynagrodzenia dla członka RN

  Jestem członkiem rady nadzorczej i od pięciu lat pracuje dla spółki bez wynagrodzenia. Na ostatnim posiedzeniu właściciele postanowili za mój wkład w tworzenie spółki przekazać mi 5 procent zysku. Jak mają to zrobić, nie jestem obywatelem polskim.

 • Wynagrodzenie dla członków Rady Nadzorczej

  Dnia 8 czerwca 2012r. X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przekształciła się w X spółkę akcyjną (wpis do KRS). 6 lipca odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej tej spółki. W najbliższym czasie (tj. początek sierpnia) ma odbyć się posiedzenie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym przyjęta będzie uchwała ws.: ustalenia wynagrodzenia dla członków Rady Nadzorczej. Kiedy X spółka akcyjna powinna wypłacić członkom Rady Nadzorczej wynagrodzenie za pierwsze posiedzenie Rady, które odbyło się 6 lipca, skoro nie ma jeszcze uchwały Walnego Zgromadzenia ws.: wysokości wynagrodzenia dla członków Rady Nadzorczej; czy należy wypłacić je już teraz w lipcu, czy dopiero po przyjęciu uchwały Walnego Zgromadzenia w tej sprawie?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.