Logowanie

Umowa sprzedaży przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Zbycie przedsiębiorstwa powinno nastąpić w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. Jeżeli w skład przedsiębiorstwa wchodzi nieruchomość, zbycie powinno nastąpić w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Forma zbycia przedsiębiorstwa

  W jakiej formie powinno nastąpić zbycie przedsiębiorstwa?

 • Sprzedaż w zakresie przedsiębiorstwa

  Jak zrozumieć art. 554 kc? Czy sprzedaż w zakresie działalności przedsiębiorstwa należy rozumieć jako sprzedaż rzeczy fizycznych czy do tego odnosi się również sprzedaż usług. Jak rozumieć pojęcie \"sprzedaż w zakresie działalności\"? Czy jeżeli przedsiębiorca trudni się sprzedażą np. komputerów i sprzeda komuś komputer to będzie obowiązywać 2 - letni termin przedawnienia co do roszczeń?

 • Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż dostępu do Internetu. Chcę sprzedać "dostęp do rynku", tzn. przekazać abonentów mojej usługi innej firmie, która za to zapłaci. Główną wartością sieci jest abonent. Cały sprzęt umożliwiający świadczenie usługi zostanie wystawiony jako osobna pozycja na fakturze. Jak powinna być opodatkowana sprzedaż "abonentów" (prawo do rynku)? Podobno przy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa stawka VAT wynosi 0%. Jeśli to nie prawda, to czy zmieniając formę sprzedaży (np. sam sprzęt) jest w ogóle możliwość sprzedaży z 0% VAT?

 • Zwrot dobrego towaru

  Czy zgodnie z prawem można oddać zakupiony towar do sklepu. Towar nie posiada wad i został zakupiony 2 dni temu?

 • Zakup rzeczy bez faktury

  Kieruję samorządową instytucją kultury funkcjonującą na zasadach przedsiębiorstwa państwowego. Dotychczas wszystkie zakupy dla naszej instytucji były rozliczane na podstawie faktury VAT. Jednak zdarzają się okazje korzystnego zakupu od osoby prywatnej, która jednak nie może wystawić faktury. Można by jednak z taką osobą podpisać umowę kupna-sprzedaży. Nie wiem tylko, czy takie rozliczenie jest zgodne z prawem. Czy mogę zakupić dla mojej instytucji komputer od osoby prywatnej, która nie wystawi faktury?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.