Logowanie

Umowa faktoringu

finansowych. Przedmiotem umowy są z reguły wierzytelności o odroczonym terminie płatności, które przelewane są na faktora przed terminem wymagalności. W ten sposób sprzedawca wierzytelności uzyskuje, za odpowiednim wynagrodzeniem, środki finansowe jeszcze przed terminem płatności. Ponadto oprócz przyjęcia przelewu wierzytelności, faktor zobowiązuje się względem sprzedawcy do świadczenia pewnych dodatkowych usług, np. doradztwa prawnego, ekonomicznego czy windykacji należności.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zajęcie należności zbytych przez umowę faktoringu

  Czy komornik może zająć należności, które są przedmiotem umowy faktoringu? Dodam, że firma zgodnie z umową scedowała wszystkie należności na rzecz faktora.

 • Opodatkowanie VAT usług ściągania długów

  Jaki jest zakres pojęciowy terminu: usługi ściągania długów", które zostały wyłączone z wykazu usług zwolnionych od podatku VAT? Czy wykonanie przekazu na podstawie art. 921[1] i nast. Kodeksu cywilnego, czyli zapłata za dłużnika jego wierzycielowi za pobraniem tego wierzyciela jako odbiorcy przekazu wynagrodzenia (prowizji) rodzi ze strony mojej firmy obowiązek doliczenia podatku VAT od tej prowizji czy też będzie ta prowizja zwolniona od podatku? Dodaję, że jako przekazany jestem jednocześnie dłużnikiem przekazującego, a z wierzycielem-odbiorcą przekazu wiąże moją firmę umowa, którą określamy jako umowę pośrednictwa finansowego.

 • Umowa transportu

  Czy umowa, której przedmiotem jest transport towaru z punktu x do punktu y, może być zakwalifikowana jako umowa o dzieło? Środek transportu jest zleceniodawcy.

 • Umowa dożywocia

  Co to jest umowa dożywocia?

 • Usługi pośrednictwa finansowego a VAT

  Prowadzę firmę doradztwa i pośrednictwa finansowego. Pośrednictwo finansowe jest zwolnione z płacenia podatku VAT. Przy czym banki, z którymi współpracuję, życzą sobie faktur VAT, gdzie w pozycji VAT jest "zwolniony". Natomiast inne firmy z sektora finansowego życzą sobie faktur VAT z podatkiem 22%. Tak jest np. z firmami faktoringowymi, leasingowymi, czy też pośrednikami finansowymi. Czy słusznie naliczany jest tutaj podatek? Czy jeśli płaci za usługę klient (np. firma z sektora produkcji, handlu, usług), to takiemu klientowi należy wystawić fakturę VAT+22%, a jeśli za usługę płaci bank, to jemu wystawia się fakturę VAT-zwolniony?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Umowa konsygnacji

  Umowa polega na tym, iż zlecający przekazuje towar przyjmującemu zamówienie, a ten zobowiązuje się sprzedać go kupującym po cenie ustalonej przez zlecającego na jego (...)

 • Umowa o pracę na czas nieokreślony

  Kodeks pracy wskazuje, iż umowa o pracę powinna zawierać pewne elementy. Umowa o pracę na czas nieokeślony jest przez ustawodawcę traktowana jako najbardziej typowa. (...)

 • Umowa o pracę na czas wykonania określonej pracy

  Umowa zawarta na czas wykonania określonej pracy jest odmianą umowy na czas określony. Zawiera się ją na okres potrzebny do zrealizowania określonego zadania. Jak każda (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.