Logowanie

Umowa o dzieło - remont mieszkania

Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Dzieło może mieć charakter materialny, w szczególności może nim być rzecz: np. ubranie, mebel, samochód, pomalowanie mieszkania, położenie kafelek. Może mieć jednak także charakter niematerialny (np. program komputerowy, projekt architektoniczny, rzeźba, obraz lub rysunek, artykuł do czasopisma lub inna publikacja), lecz w wypadku dzieł niematerialnych powinno zostać w jakiś sposób utrwalone, np. w formie zapisu na papierze czy w postaci zapisu elektronicznego na dyskietce.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa o remont mieszkania

  Chciałbym zawrzeć umowę o remont mieszkania z osobą, która obecnie nie prowadzi działalności gospodarczej (kiedyś ją prowadziła), a ja również nie prowadzę takiej działalności. Zakładam, że sam będę kupował potrzebne materiały budowlane, natomiast przedmiotem umowy jest wykonanie prac remontowych. Jakie obowiązki w zakresie prawa podatkowego będą na mnie ciążyły (jakie czynności będę musiał wykonać lub jaki podatek zapłacić osobiście)?

 • Umowa transportu

  Czy umowa, której przedmiotem jest transport towaru z punktu x do punktu y, może być zakwalifikowana jako umowa o dzieło? Środek transportu jest zleceniodawcy.

 • Treść umowy o dzieło przy tłumaczeniu tekstu

  Czy przy tłumaczeniach pisemnych można podpisać umowę o dzieło?

 • Ustne zawarcie umowy o dzieło

  Czy umowa o dzieło może być zawarta w formie ustnej?

 • Remont odziedziczonego mieszkania

  Czy w czasie oczekiwania na wydanie postanowienia sądu w przedmiocie nabycia spadku mogę przeprowadzić remont tego mieszkania ( zamierzam się do niego przeprowadzić )? Siostra jest zainteresowana jedynie otrzymaniem pieniędzy za jej część spadku.

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.