Logowanie

Umowa o podnajem lokalu

Przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu czynsz. Jeżeli wynajmujący wyrazi na to zgodę, najemca lokalu może wynajęty lokal lub jego część podnająć osobie trzeciej.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zasady podnajmu lokalu a warunki umowy

  Czy najemca w każdym przypadku musi uzyskać zgodę Wynajmującego na podnajem lub bezpłatne używanie lokalu?

 • Dokumentacja niezbędna do podpisania umowy najmu

  Jesteśmy najemcą lokalu użytkowego. Jakich dokumentów (jako najemca lokalu) mamy prawo żądać od wynajmującego lokal, w momencie podpisania umowy?

 • Podnajem lokalu użyczonego

  Jestem użytkownikiem lokalu w oparciu o umowę użyczenia zawartą z moim rodzicem, właścicielem tego lokalu. Czy bez żadnych przeszkód mogę odpłatnie podnająć ten lokal innej osobie i czerpać z tego określony przychód? W umowie, jak i ze strony właściciela nie ma żadnych zastrzeżeń.

 • Podnajem użyczonego lokalu

  Na podstawie umowy użyczenia użyczyłem siostrze lokal na działalność gospodarczą. Obecnie siostra chce część tego lokalu podnająć (wynająć) osobie fizycznej na działalność gospodarczą, na co ja wyrażam zgodę i aprobatę. Czy jest to właściwe postępowanie? Nadmieniam, że obecnie nie prowadzę działalności, a jedynie gospodarstwo rolne i nie chciałbym komplikować swojej sytuacji podatkowej, tym bardziej, że pobieram niewielką rentę. Czy jest możliwy podnajem (wynajem) użyczonego lokalu za zgodą właściciela?

 • Podnajem lokalu bez zgody wynajmującego

  Czy podnajęcie lokalu bez zgody wynajmującego może spowodować wypowiedzenie umowy najmu?

zamów dokument

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.