Logowanie

Wypis z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne

1 lutego br. zaczyna obowiązywać rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 5 stycznia 2006 r. w sprawie wzoru zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz wypisu z tego zaświadczenia (Dz. U. 2006 r., Nr 6, poz. 41). Rozporządzenie to określa wzór wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. Poniżej go publikujemy. Formularze zaświadczeń na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz wypisów z tych zaświadczeń, wydrukowane według wzorów określonych w poprzednio obowiązujących przepisach, mogą być nadal stosowane, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2006 r. Ponadto zaświadczenie na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz wypisy z tych zaświadczeń, wydane na podstawie starych przepisów, zachowują swoją ważność przez okres, na który zostały wydane.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Niezarobkowy przewóz drogowy

  Nie prowadzę działalności związanej z transportem (przewozem zarobkowym osób), ale mam własny autokar (45 miejsc). Co jest wymagane, ażebym mógł przewozić tym autobusem osoby w celach niezarobkowych (np. wycieczka z pracownikami na grzyby lub z rodziną na wesele)?

 • Przewóz na potrzeby własne

  Jestem osobą zarządzającą w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, która prowadzi usługi rekreacyjno-rozrywkowe na terenie całej Polski. W związku z wykonywaną działalnością posiadamy kilka samochodów, które umożliwiają dostarczenie posiadanych przez nas urządzeń w miejsce realizacji zlecenia. Obecnie planujemy zakup kolejnego samochodu. Jak wygląda kwestia przewożenia towarów i osób w będących na wyposażeniu firmy środkach transportu? Czy potrzebujemy jakiegoś pozwolenia lub licencji? Jak powinno to być rejestrowane? Czy mamy obowiązek wykupienia dodatkowego ubezpieczenia?

 • Licencja na transport rzeczy

  W jakich przypadkach wymagane jest uzyskanie licencji na transport rzeczy?

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  Jestem właścicielem firmy zajmującej się sprzedażą pojazdów ciężarowych i osobowych i eksportem poza granice UE. Dużo pojazdów sprzedaję obywatelom Ukrainy. Poniższe pytania zostały zasygnalizowane przez klienta, który spotkał się z wymienioną poniżej sytuacją. W związku z tym jak to jest? Obywatel Ukrainy zakupił w mojej firmie pojazd ciężarowy (powyżej 3,5 tony ładowności i 6 ton dopuszczalnej masy całkowitej) na terytorium UE (na tranzytowych numerach rejestracyjnych). Do środka pojazdu zapakował sobie również zakupiony przez siebie samochód osobowy, wyjeżdża z Polski i nie posiada stosownych pozwoleń, zaświadczeń bądź licencji na międzynarodowy transport drogowy rzeczy. Podczas drogi do jednego z przejść granicznych był kontrolowany przez I.T.D. Kontrola wykonana przez funkcjonariuszy I.T.D. nie wykazała żadnych uchybień, tzn. nie została nałożona żadna kara z brak zezwolenia. Natomiast podczas kontroli przez celników mój klient za brak w/w zezwolenia na podstawie art. 92 ust. 1 zapłacił 8000,00 PLN (załącznik 1 pkt. 2.7 wymienionej wcześniej ustawy). Przytoczone podstawy prawne przepisałem z Decyzji, jaką wystawił organ celny. Wobec powyższego czy traktować ten przewóz jako międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy i w związku z tym kierowca powinien posiadać licencję? Czy traktować ten przewóz jako międzynarodowy niezarobkowy przewóz rzeczy na potrzeby własne i wymagać od kierowcy zaświadczenia na potrzeby własne? Czy traktować przewoźnika jako przewoźnika z UE czy z Ukrainy? Czy w związku z wyżej zadanymi pytaniami dotyczy to tylko przewoźników, którzy przewożą rzeczy pojazdem na "tranzytowych" bądź "celnych" numerach rejestracyjnych? Czy również na "zwykłych" numerach rejestracyjnych? Czy w naszym państwie nie powinna być jednakowa interpretacja przepisów przez różne podmioty wykonujące tą sama kontrolę? Proszę o podanie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących wyżej zadanych pytań? Z tego, co wiem to o takich przypadkach nie ma mowy w ustawie o transporcie drogowym. Zwracam się z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska z podaniem podstaw prawnych czy pobieranie opłat przez organy celne jest słuszne czy nie.

 • Przedawnienie należności z mandatu

  Po jakim czasie przedawnia się mandat za wykroczenie drogowe?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.