Logowanie

Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym

Rozporządzeniem z dnia 14 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym (Dz. U. 2005 r., Nr 254, poz. 2133) Minister Finansów określił na nowo taki wzór. Zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym, podmiot dokonujący nabycia wewnątrzwspólnotowego jest bowiem obowiązany przy dokonywaniu rejestracji zgodnie z przepisami o ruchu drogowym przedstawić, wydany przez właściwego naczelnika urzędu celnego, dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju. W razie sprzedaży samochodu przed jego pierwszą rejestracją przez ww. podatnika, podatnik ten jest obowiązany przekazać nabywcy dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Podatek akcyzowy od sprzedaży w komisie

  Sprowadziłam samochód z Niemiec w czerwcu tego roku za kwotę 600 euro, zapłaciłam akcyzę w kwocie 206 zł, nie rejestrując w Polsce wstawiłam do komisu samochodowego w celu dalszej sprzedaży. Dostarczyłam komisantowi wszystkie dokumenty (brif, badanie techniczne, akcyzę, tłumaczenie) cena dla mnie za samochód 3000 zł. Komisant sprzedał auto na fakturę VAT marża za kwotę 4000 zł. Otrzymałam od komisanta komplet dokumentów po sprzedaży, czyli umowę wstawienia do komisu, umowę sprzedaży i faktura VAT marża. Czy ja muszę teraz zgłosić sprzedaż do urzędu celnego lub urzędu skarbowego? Czy zapłacę drugą akcyzę od sprzedaży czy komisant powinien ją zapłacić?

 • Stawka akcyzy za sprowadzone auto

  Ile wynosi stawka akcyzy od samochodu z Niemiec? Samochód mercedes klasa S poj. silnika 3 litry, rok produkcji 2007.

 • Druga akcyza

  Auto zostało sprowadzone z Niemiec i sprzedane przed pierwszą rejestracją w Polsce. Jak obliczyć "drugą akcyzę" do zapłaty po sprzedaży pojazdu, zakładając, że auto jest o pojemności do 2,0 litra i akcyza jest 3,1%?

 • Zwrot akcyzy za sprowadzony samochód

  W lipcu 2004 r. kupiłam w Belgii używany samochód. Zapłaciłam wysoką akcyzę. Co muszę zrobić, żeby ją odzyskać? Gdzie mam się zgłosić i jakie pismo napisać?

 • Podatek akcyzowy od aut

  Pytanie dotyczy opłaty podatku akcyzowego od auta sprowadzonego z USA na osobę prywatną. Auto zostało sprowadzone z USA i odprawione w Bremerhaven (Niemcy) i tam zostały dokonane opłaty (cło + VAT). Po przywiezieniu z Niemiec auto zostało zarejestrowane w wydziale komunikacji bez weryfikacji zapłaty akcyzy. Otóż po rozmowie z naczelnikiem wydziału komunikacji otrzymałem informację, cytuję \"nas nie obchodzi czy podatek akcyzowy jest opłacony czy nie. Auto zostało wprowadzone na teren Unii i opłaty celne, VAT są uregulowane w związku z tym wszystko jest ok! A tak na marginesie to wg mnie (czyt. naczelnik) podatek jest pobierany nielegalnie\". Zaznaczę, iż z takim podejściem do tego tematu po konsultacjach w różnych wydziałach komunikacji w kraju się nie spotkałem - wszędzie żądają opłaconej akcyzy - inaczej nici z rejestracji. Wydział komunikacji pełni rolę \"stróża\" opłaconej akcyzy. Obecnie auto posiada twardy dowód i minęło juz ponad 6 m-cy od rejestracji. I cisza. Jakieś trzy lata temu sprowadziłem i zarejestrowałem samochód w ten sam sposób i jak na razie również \"cisza\". Tym razem obecne auto planuje sprzedać i stąd moje poniższe pytania. Czy można pobrać opłatę akcyzową od auta już zarejestrowanego? Czy obecnie w przypadku sprzedaży tego auta groza mi jakieś konsekwencje w związku z opłatą akcyzową? Jaki jest termin przedawnienia?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.